وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد

برنامه ریزی برای جابجایی ۲ میلیون مسافر در روزهای نوروز

برنامه ریزی برای جابجایی ۲ میلیون مسافر در روزهای نوروز به گزارش فراز برج وزیر راه با اشاره به اینكه ظرفیت حمل و نقل مسافر نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است، اظهار داشت: بر مبنای برنامه ریزی، راه آهن در روزهای نوروز ۲ میلیون و ۱۰ هزار مسافر را جابجا خواهد نمود.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، محمد اسلامی دقایقی قبل در مراسم مبادله تفاهم نامه توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی برون شهری بین سازمان برنامه و بودجه با وزارت راه و شهرسازی تصریح كرد: برای پایدار سازی اشتغال و توسعه تولید داخل در كشور اراده وجود دارد از این رو باید از ظرفیت های ارزشمندی كه در حوزه حمل و نقل داریم استفاده نماییم.
وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: اگر این حوزه از جانب دولت حمایت نشود نه تنها در راه شكوفایی قرار نمی گیرد بلكه از مدار تولید هم خارج خواهد شد.
وی افزود: بر مبنای خطوط توسعه برنامه، ظرفیت زیرساخت را توسعه دادیم و چهارمین استان را هم به شبكه ریلی متصل كردیم و در آینده نزدیك مركز استان آذربایجان شرقی بعنوان پنجمین استان به شبكه ریلی متصل خواهد شد.
اسلامی با اشاره به اینكه میزان تقاضای سفر افزایش یافته است، اظهار داشت: امروز پاسخگوی متقاضیان مسافری و باری نیستیم كه این مورد در اولویت دولت می باشد.
وی اضافه كرد: هم اكنون جابجایی بار از ۵۰ میلیون تن گذشته است و همچنان با تقاضای اتصال بار مواجه هستیم. نباید تقاضای مردم را با هیچ بهانه ای نادیده گرفت.
وی به تفاهم نامه امروز اشاره نمود و اظهار داشت: با امضای این تفاهم نامه ظرفیت ناوبری كشور ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.
اسلامی همینطور به سفرهای نوروزی اشاره نمود و اضافه كرد: راه آهن برای ایام نوروز ۲۳۵ قطار آماده كرده كه ۲ میلیون و ۱۰ هزار نفر را جابجا خواهند كرد؛ ظرفیت مسافربری نسبت سه سال قبل ۱۵ درصد افزایش یافته است.
وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: پروژه های بزرگ ریلی در كشور داریم كه با اراده این پروژه ها را تكمیل خواهیم كرد و با عنایت به فضایی كه وجود دارد در سال آینده باید توسعه حوزه حمل و نقل ریلی را قوی تر ادامه دهیم.

1397/12/29
14:22:24
5.0 از 5
4219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان