استاندار خوزستان تأكید كرد:

ضرورت پیگیری راه اندازی آزادراه اهواز- اندیمشك

ضرورت پیگیری راه اندازی آزادراه اهواز- اندیمشك فراز برج: استاندار خوزستان اظهار داشت: با عنایت به آمار بالای تصادف در محور اهواز به اندیمشك در سال گذشته، پیگیری راه اندازی آزادراه در این راه باید در دستور كار قرار گیرد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، غلامرضا شریعتی عصر امروز دوشنبه در نخستین جلسه كمیسیون ایمنی راه ها كه در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار نمود: قرارگاه خاتم و بنیاد مسكن متقاضی راه اندازی آزادراه اهواز- به اندیمشك بودند اما به خاطر برخی مسائل، راه اندازی این آزادراه میسر نشد.
وی اضافه كرد: با عنایت به تعداد بالای تصادف در این محور، ضرورت راه اندازی این آزادراه احساس می شود پس باید به سرعت مورد پیگیری قرار گیرد.
استاندار خوزستان بر ضرورت ایمن سازی محور اهواز به اندیمشك تاكید كرد و اظهار داشت: تا راه اندازی آزادراه این مسیر باید نسبت به ایمن سازی بزرگراه اقدام نمود.
شریعتی بیان كرد: دستگاه های مختلفی از استان به صورت غیر مستقیم در كنار دستگاه های متولی در زمینه خدمت رسانی به مناطق سیل زده و به خصوص صیانت از جاده های استان تلاش كردند كه شایسته تقدیر است.
وی اضافه كرد: اداره راه و شهرسازی استان، اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان به صورت ویژه پای كار بود و اداره بنادر به صورت فعالانه ظاهر شد و تمام امكانات خودرا برای مهار سیل بسیج كردند.
استاندار خوزستان افزود: بااینكه برخی دستگاه ها برای مناطق خاصی پای كار بودند اما در بعضی مناطق دیگر كه با مشكل مواجه می شدیم از ظرفیت آنها استفاده می كردیم؛ آنها باز به سرعت وارد میدان می شدند كه جای تقدیر دارد.
وی اشاره كرد: همین طور پلیس راه استان و راهنمایی و رانندگی باز در این زمینه با تمامی ظرفیت وارد میدان شده و اقدامات قابل ملاحظه را انجام دادند.
شریعتی اظهار داشت: راه آهن جنوب باز در زمینه پشتیبانی كمك رسانی به مردم سیل زده باز اقدامات قابل توجهی را داشت و واگن های آنها در منطقه بامدژ كمك شایانی به مردم سیل زده این منطقه بود.
وی افزود: حالا نیاز است كه زیرساخت های خودرا اصلاح نماییم سریعاً آنها شرایط اول بازگردانیم.
استاندار خوزستان اشاره كرد: همگی باید دست به دست هم دهیم تا وضع موجود را حفظ نموده و نقاط ضعف را برطرف نماییم.
وی بیان كرد: حالا باید در زمینه ارتقای ایمنی راه های استان گام های مؤثری برداریم تا در سال های آینده با كمترین مشكل مواجه شویم.
شریعتی اظهار داشت: جاده ساحلی اهواز بخش عمده ای از آن بازگشایی شده و سایر بخش ها باز با تلاش شهرداری در ایام آینده برای تردد شهروندان به حالت عادی بازگردد.
وی افزود: سطح آب رودخانه كارون كاهش یافته است و خروجی دز و كارون ۱۳۰۰ متر مكعب است كه نسبت به روزهای گذشته كه حدود ۳۰۰۰ متر مكعب بود كاهش قابل توجهی است.
استاندار خوزستان اضافه كرد: سال قبل تفاهم نامه هایی را با وزارت راه و شهرسازی امضا كردیم كه نیاز است اداره راه و شهرسازی استان این تفاهم نامه ها را به صورت جدی تر پیگیری كند و نقاط حادثه خیز استان را اصلاح نماییم.
شریعتی اظهار داشت: اصلاح نقاط حادثه خیز به یك هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد كه قرار شد ۶۰ درصد آنرا اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای تقبل كند و باقی آنرا ما تقبل نماییم.
وی اظهار نمود: برمبنای تفاهم نامه های صورت گرفته با وزارت راه و شهرسازی قرار بود سالانه یكصد میلیارد تومان برای بازسازی و اصلاح نقاط حادثه خیز و راه های استان اعتبار اختصاص داده شود.
شریعتی اشاره كرد: روی این تفاهمنامه باید تمركز بیشتری صورت گیرد و به صورت جدی دنبال شود.
وی اظهار داشت: هیچ استانی تابحال به این میزان اعتبار جذب نكرده است كه باید از این فرصت استفاده نمائیم.

1398/02/17
14:06:42
5.0 از 5
4960
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان