مهر خبر می دهد؛

توزیع سیستمی لاستیك از خرداد، دست دلالان از بازار كوتاه می شود

توزیع سیستمی لاستیك از خرداد، دست دلالان از بازار كوتاه می شود فراز برج: طرح توزیع سیستمی لاستیك خودروی سنگین طی هفته جاری بصورت آزمایشی در استان قزوین پیاده سازی و از ماه آینده وارد فاز نهایی شده و سپس در تمامی استان های كشور اجرا می شود.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، هم اكنون واردات تایر سنگین و همین طور واردات مواد اولیه جهت تولید این محصول در داخل كشور، با استفاده از ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی در حال انجام می باشد، بدین سبب برای پیشگیری از توزیع نامناسب و ورود دلالان به این بازار و همین طور مقابله با قاچاق صادراتی این محصول، پروسه توزیع باید كاملاً شفاف و تحت كنترل نهادهای نظارتی باشد.
در سال قبل رانندگان ناوگان سنگین با مشكلاتی همچون عدم تأمین لاستیك روبه رو بودند. با وجود واردات قابل توجه تایر سنگین، متأسفانه عدم شفافیت در توزیع این محصول سبب نارضایتی گسترده در بین رانندگان و بروز اعتراضات متعددی در بین این صنف در سال قبل شد.
سامانه تأمین لاستیك ناوگان سنگین درون و برون شهری ادغام می شود
در همین راستا یك مقام مسئول در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طرحی با همكاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت راه و شهرسازی و وزارت كشور در دست اقدام است كه در چارچوب این طرح، «سامانه جامع تجارت متعلق به وزارت صمت»، «سامانه توزیع لاستیك متعلق به سازمان راهداری» و «سامانه مدیریت مركزی حمل و نقل درون شهری و حومه متعلق به وزارت كشور» به یكدیگر متصل می شود و به این ترتیب، زنجیره توزیع تایر سنگین از حلقه واردكننده-تولیدكننده تا حلقه مصرف كننده نهایی كاملاً شفاف خواهد شد.
وی گفت: طی هفته جاری، مرحله اول این طرح در استان قزوین به صورت آزمایشی رونمایی خواهد شد. در مرحله بعد، این طرح وارد فاز استقرار نهایی شده و در تمامی استان های كشور پیاده سازی می شود؛ به این ترتیب، تخصیص سهمیه به ناوگان برمبنای نیاز واقعی هر ناوگان و سایر اولویت های موجود صورت خواهد پذیرفت.
به گزارش فراز برج به نقل از مهر، پیاده سازی طرح تخصیص سهمیه تایر سنگین به رانندگان برمبنای میزان پیمایش و سایر فاكتورهای خاص هر استان خواهد بود.


منبع:

1398/02/23
15:36:36
5.0 از 5
4171
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان