دانشجویان خارجی دانشكده مهندسی عمران دانشگاه سمنان به بیست نفر افزایش یافت

دانشجویان خارجی دانشكده مهندسی عمران دانشگاه سمنان به بیست نفر افزایش یافت فراز برج: رئیس دانشكده مهندسی عمران دانشگاه سمنان از پذیرش پنج دانشجوی خارجی برای اولین بار در مقطع دكتری این دانشكده آگاهی دادبه گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین استان سمنان ؛ دكتر مجید قلهكی با بیان این خبرگفت: این دانشجویان از كشورهای افغانستان و سوریه در این دانشكده مشغول به تحصیل شدند.
وی اضافه كرد: سه نفر از این دانشجویان در رشته مهندسی سازه و دو نفر در رشته مهندسی و مدیریت ساخت، تحصیل خودرا در مقطع دكتری در دانشگاه سمنان شروع كردند.
رئیس دانشكده مهندسی عمران دانشگاه سمنان گفت: تعداد دانشجویان خارجی این دانشكده با پذیرش این دانشجویان به 20 نفر افزایش پیدا كرد.
دكتر قلهكی افزود: از این تعداد پنج دانشجو در مقطع دكتری، سه دانشجوی خارجی در مقطع كارشناسی ارشد و 12 دانشجوی دیگر در مقطع كارشناسی مشغول به تحصیلند.
شایان ذكر است، چندی قبل نیز هشت دانشجوی خارجی برای اولین بار در دانشكده گردشگری دانشگاه سمنان پذیرش و در رشته مدیریت جهانگردی در مقطع كارشناسی ارشد مشغول به تحصیل شدند.
یاد آور می شود؛ دانشجویان خارجی سفیران فرهنگی هستند و افزایش دانشجویان خارجی و رسیدن تعداد آنان به 75 هزار نفر تا اختتام برنامه ششم توسعه همچون اهداف امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

46


منبع:

1398/03/12
15:55:36
5.0 از 5
5108
تگهای خبر: ساخت , سازه , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان