یك مقام مسئول:

تشكیل صندوق پشتیبانی از مستأجران، پول رهن مسكن وام داده می شود

تشكیل صندوق پشتیبانی از مستأجران، پول رهن مسكن وام داده می شود به گزارش فراز برج مدیر طرح و برنامه بانك عامل بخش مسكن از برنامه ریزی این بانك برای تشكیل صندوق پشتیبانی از مستأجران با هدف ساماندهی بازار اجاره بها اطلاع داد.به گزارش فراز برج به نقل از بانك عامل بخش مسكن، محمدحسن مرادی با اشاره به اینكه هنوز طرح پشتیبانی از بازار اجاره و راه اندازی سازوكار پرداخت تسهیلات به مستأجران در این بانك و دولت نهایی نشده، تصریح كرد: این طرح هنوز در مرحله مطالعه قرار دارد و كارشناسان و مسئولان بانك مذكور در حال ارزیابی مدلهای مختلفی هستند كه به واسطه آنها بتوان بهترین روش را برای این كار انتخاب و عملیاتی كرد.
وی اضافه كرد: راه اندازی صندوق پشتیبانی از مستأجران برای پرداخت تسهیلات اجاره مسكن به آنها با تاكید بر منابع مردمی و پس اندازهای متقاضیان یكی از روش های مورد بررسی برای اجرای این كار است، حال آنكه روش ها و مسیرهای دیگری هم در دست مطالعه و بررسی قرار دارد و هنوز روش نهایی برای اجرای این طرح انتخاب نشده است.
مدیر امور طرح و برنامه بانك عامل بخش مسكن تصریح كرد: علاوه بر راه اندازی صندوق، روش دیگری كه الان مورد بررسی و مطالعه قرار دارد افتتاح حساب برای متقاضیان به منظور استفاده از امكاناتی همچون دریافت سود سپرده گذاری با هدف توانمندسازی مالی به منظور افزایش توان پرداخت در بازار اجاره است؛ به این معنا كه مستأجران بتوانند با پس انداز كردن مبالغی در بانك عامل بخش مسكن و دریافت سود، توانمندی مالی بیشتری برای حضور در بازار اجاره كسب كنند.
مرادی تصریح كرد: البته همه این مسیرها الان در مرحله ارزیابی و مطالعه قرار دارد و تابحال طرح و برنامه ای در ارتباط با بازار اجاره در بانك نهایی نشده و به تصویب نرسیده است.
وی اضافه كرد: در صورت نهایی شدن و اجرای هر طرحی چه در حوزه بازار اجاره و چه سایر حوزه ها همچون خرید مسكن به سرعت به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.
به گزارش فراز برج به نقل از مهر، هفته گذشته ابوالقاسم رحیمی اناركی مدیرعامل این بانك در حالی از طرح بانك مذكور برای پشتیبانی از متقاضیان بازار اجاره و مستأجران اطلاع داد كه بنا بر اعلام وی الان راه اندازی صندوق پشتیبانی از مستأجران بعنوان یكی از اشكال اجرای این طرح در بانك عامل بخش مسكن در حال بررسی است.
وی در اینباره اعلام نمود: در صورت نهایی شدن تصمیمات در اینباره مقرر است صندوقی راه اندازی شود كه بتوان با استفاده از منابع آن به حمایت مالی از مستأجران پرداخت؛ منابع این صندوق بدون اتكا به منابع دولتی و از محل پس اندازهای مردمی تأمین خواهد شد.
بررسی ها نشان داده است سازوكار مورد بررسی در این طرح اعطای تسهیلات برای پرداخت تمام یا بخشی از ودیعه (مبلغ رهن) واحدهای مسكونی به مستأجران واجد شرایط و سپرده گذاران این صندوق است؛ به نظر می آید اجرای طرحی مشابه صندوق پس انداز مسكن یكم، این دفعه برای بازار اجاره در دست بررسی قرار گرفته باشد؛ صندوق پس انداز مسكن یكم الان با جذب سپرده خانه اولی ها و متقاضیان خرید مسكن در بافت های فرسوده به متقاضیان واجد شرایط تسهیلات ارزان قیمت خرید مسكن پرداخت می كند؛ مشروط بر اینكه معادل نیمی از سقف مبلغ تسهیلات به مدت یكسال در حساب افراد در بانك مسكن سپرده گذاری شود.
پیشتر هم محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه كلنگ زنی راه اندازی ۲ هزار واحد مسكونی در شهر جدید اندیشه در جمع خبرنگاران از برنامه ریزی و مطالعه جهت راه اندازی مؤسسات اجاره داری اطلاع داده بود كه مالكان واحدهای مسكونی و همینطور كسانی كه به دنبال واحدهای مناسب برای اجاره مسكن هستند به این شركت ها رجوع كنند.

1398/03/26
14:55:19
5.0 از 5
4277
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان