معاون رئیس جمهور:

محور رحیم آباد به كلاچای از نظر پدافند غیر عامل اهمیت دارد

محور رحیم آباد به كلاچای از نظر پدافند غیر عامل اهمیت دارد فراز برج: معاون رئیس جمهور اظهار داشت: ساخت جاده رحیم آباد به كلاچای به سبب لزوم داشتن جاده جایگزین دسترسی به استانهای شمالی و پدافند غیر عامل اهمیت مضاعف دارد و برای تكمیل آن مصمم هستیم.


به گزارش فراز برج به نقل از مهر، محمد باقر نوبخت روز پنجشنبه در مسافرت به قزوین و هنگام بازدید از مسیر رحیم آباد به كلاچای در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم اكنون ارتباط استان های قزوین به گیلان یك راه اصلی است كه از منجیل عبور می كند و ما در مناسبت ها و تعطیلات با ترافیك سنگین این مسیر مواجهیم و ایجاد یك مسیر جایگزین هم احساس می شد. وی بیان كرد: در شرایط كنونی در كنار داشتن جاده های جایگزین برای مسیرهای پر تردد سوژه پدافند غیر عامل هم برای ما اهمیت دارد كه در این راستا دو جاده قزوین به الموت و تنكابن و جاده رحیم آباد به كلاچای تعریف شد اما لازم است جاده های ذخیره و جایگزین هم داشته باشیم.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی تصریح كرد: در راه رحیم آباد به كلاچای نگاه های متفاوت زیست محیطی داشتیم پس برای تعیین تكلیف سوژه امروز بازدیدی با حضور استانداران قزوین و گیلان و مسئولان محلی صورت گرفت تا با همكاری همه دستگاه ها وضعیت را سرو سامان دهیم و كار به نتیجه برسد. نوبخت اظهار داشت: اقداماتی كه در گذشته در این جاده صورت گرفته موافقت زیست محیطی دارد و امكان ادامه مسیر را داریم اما برخی معابر باید اصلاح گردد و مقرر شد شركت زیرساخت در یك ماه آینده مطالعات مسیر را ارائه كند و بعد از آن حداكثر در یك ماه دیگر محیط زیست جواب نهایی را اعلام نماید تا وضعیت مشخص شود. چهارم مهر ماه تصمیم نهایی گرفته می شود معاون رئیس جمهور افزود: یكی دیگر از تصمیمات این بود كه جلسه دیگری در تاریخ ۴ مهرماه در استان قزوین و همین محور خواهیم داشت و گزارش های تهیه شده مورد بررسی قرار خواهد گذرفت تا نتیجه نهایی اعلام گردد.
وی اظهار داشت: این جاده هم از نظر پدافندی و هم راه جایگزین برای دو استان گیلان و قزوین اهمیت دارد و در صددیم در همین فصل كاری وضعیت مشخصی را برای آن تعیین نماییم تا تكلیف پیمانكار هم مشخص شود. نوبخت اشاره كرد: در مسافرت دوم رئیس جمهور به استان قزوین یكی از مصوبات سفر اجرای همین طرح بود و چون موافقت نهایی با اصل كار انجام شده و از منظر پدافند غیر عامل و راه جایگزین برای اتصال دو استان هم جوار لازم است ما م پیگیر هستیم تا كار از توقف بیرون رود.
اعتبار طرح بعد از ارائه مطالعه زیست محیطی داده می شود وی درباب تأمین اعتبار پروژه هم اظهار داشت: اعتبار زمانی پرداخت می شود كه كار صورت گیرد و پیمانكار بتواند صورت مجلس ارائه اما هم اكنون كه به سبب مشكلات زیست محیطی كار متوقف شده و خوب پیش نرفته تا وضعیت محیط زیست مشخص نشود امكان دادن اعتبار نیست اما چون كار تعریف شده ما اعتبارش را پیش بینی كرده ایم و آماده است و در صورت رفع مشكلات
داده می شود.
نوبخت گفت: وقتی سند محیط زیست كامل شود همه مبالغ را می دهیم و توافق شد در محدوده استان قزوین و گیلان برای ادامه مسیر موجود و بهسازی آن كار ادامه یابد و منتظر پاسخ محیط زیست نباشند. در این بازدید زاهدی استاندار، داود محمدی، سیده حمیده زرابادی و بهمن طاهرخانی نمایندگان استان در مجلس شورای اتسلامی، یاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، فرخزاد معاون عمرانی، مدیران راه و شهرسازی، جهاد كشاورزی، منابع طبیعی، نیز حضور داشتند.منبع:

1398/05/05
14:09:47
5.0 از 5
4559
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان