در گزارش فراز برج مطرح شد

33 واگن نوساز به ناوگان رجا اضافه گردید، زمان سفر آنكارا كم می شود

33 واگن نوساز به ناوگان رجا اضافه گردید، زمان سفر آنكارا كم می شود به گزارش فراز برج رئیس انجمن شركت های ریلی از افزوده شدن 33 واگن نوساز تولید داخل به ناوگان رجا آگاهی داد و اظهار داشت: 15 واگن دیگر نیز تا آخر سال به این ناوگان اضافه می شود.محمد رجبی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره سفرهای بین المللی رجا گفت: این شركت حمل و نقل ریلی انواع واگن های مسافری در كلاس های مختلف را خریداری نموده و برای سفرهای بین المللی و گردشگری نیز از این واگن ها استفاده می نماییم.
وی اضافه كرد: هفته جاری آخرین محموله خرید ۳۳ دستگاه واگن مسافری تولید یكی از بزرگترین شركت های واگن ساز داخلی را تحویل می گیریم. با عنایت به افزایش ناوگانی كه برای افزایش سفر به مجموعه ناوگان رجا لازم داریم، سرمایه گذاری سنگینی را در این خصوص انجام داده ایم و سازمان تأمین اجتماعی هم از این سرمایه گذاری حمایت كرده است.
مدیرعامل رجا با اشاره به اینكه ۱۵ دستگاه واگن مسافری دیگر نیز از طرف یكی دیگر از شركت های تولیدكننده داخلی تا آخر سال به ناوگان این شركت حمل و نقل ریلی اضافه می شود، اظهار داشت: در سال آینده تعداد بیشتری واگن از واگن سازان داخلی خریداری خواهیم كرد.
وی درباره سفرهای بین المللی رجا اشاره كرد: سفرهای ریلی ایران به تركیه از قدیم در جریان بود اما به دلیلهای امنیتی در منطقه، مدتی متوقف گردید كه در مسافرت اخیری كه با مدیرعامل راه آهن به این كشور داشتیم، مقدمات اجرای دوباره این برنامه برقرار شد و تركیه ای ها از آن استقبال كردند.
رجبی با اشاره به اینكه مدت زمانی كه برای این سفر در نظر گرفته شده، بسیار بالاست و از جاذبه این سفر كاسته است، اظهار داشت: به دنبال كاهش زمان سفر ریلی به تركیه هستیم.
وی در پاسخ به این پرسش كه چه اقداماتی برای كاهش زمان سفر صورت خواهد گرفت، اشاره كرد: برخی اقدامات زیرساختی امسال مانند اتصال راه آهن بستان آباد-تبریز كه فاصله را كوتاهتر می كند و همین طور قول هایی كه طرف تركیه ای درباب كاهش تشریفات گمركی داده، امیدواریم سبب شود تا زمان سفر را به كمتر از ۶۰ ساعتی كه هم اكنون وجود دارد، برسانیم.
رئیس انجمن صنفی شركت های حمل و نقل ریلی درباره قیمت بلیت قطار تهران-آنكارا اظهار داشت: از آنجایی كه قیمت بلیت سفرهای بین المللی ریلی برمبنای توافقات چندجانبه در منطقه تحت عنوان سازمان CMO قیمت گذاری می شود، شركت رجا چندان امكان دخالت در آنرا ندارد اما بخش ایرانی را تلاش نموده ایم صرفه جویی نماییم تا كم شود اما بیشتر از آن دیگر در توان رجا نیست و ما هم برمبنای توافقنامه دو كشور ایران و تركیه عمل خواهیم كرد.
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا با طرف تركیه ای برای حذف هزینه دسترسی به ریل از قیمت بلیت قطار تهران-آنكارا مذاكره ای شده؟، تصریح كرد: توافقات در این زمینه هم برمبنای پروتكل CMO انجام می شود اما در فصل هایی كه میزان تقاضا كمتر باشد، تلاش می نماییم تا در زمینه مدیریت قیمت ها هم كار نماییم.
رجبی درباره نرخ بلیت قطار تهران-آنكارا اظهار داشت: پرداخت ها میان دو كشور برمبنای نرخ ارز است برمبنای قیمتی كه در CMO پیش بینی شده، مسیر تهران-آنكارا ۴۳ یورو و تهران-وان ۲۰ یورو خواهد بود. در این زمینه تخفیف ریالی داده ایم كه به ۷۷۰ هزار تومان (تهران-آنكارا) رسیده است.
وی تاكید كرد: هم اكنون امكان خرید بلیت سفرهای بین المللی رجا بوسیله اینترنتی وجود ندارد و مردم فقط می توانند بوسیله دفاتر خدمات گردشگری (آژانس های گردشگری) بلیت قطار تهران-وان و تهران-آنكارا را خریداری كنند.


منبع:

1398/05/26
22:52:34
5.0 از 5
4447
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان