بازار مسكن در كدام مناطق تهران داغ تر است؟

بازار مسكن در كدام مناطق تهران داغ تر است؟ به گزارش فراز برج ایرنا نوشت: رئیس اتحادیه مشاوران املاك با بیان این كه شهریورماه قیمت مسكن در شمال تهران ۱۱ درصد نسبت به مردادماه كاهش داشته است، اظهار داشت: معاملات در مهرماه حدود ۲۰ درصد نسبت به شهریورماه افزایش داشته است.


«مصطفی قلی خسروی» اظهار داشت: پس از تیرماه امسال قیمت خانه در شمال تهران هر ماه به صورت مرتب كاهش داشته و الان به سطح اسفندماه سال قبل برگشته اما در كل شهر این اتفاق رخ نداده است. وی اظهار داشت: اسفندماه ۹۷ میانگین قیمت آپارتمان در منطقه یك، متری ۲۴ میلیون تومان بود كه در ماه های بعد از آن افزایش پیدا كرد و حتی در تیرماه امسال به متری ۳۰ میلیون تومان رسید اما الان باردیگر متوسط قیمت در این منطقه ۲۴ میلیون تومان شده است. قلی خسروی تصریح كرد: این مسئله نشان داده است كه تقاضای سرمایه گذاری از بازار مسكن خارج شده اما نمی توانیم به صورت قطعی انتظار داشته باشیم كه قیمت مسكن در سایر مناطق شهر تهران یك دفعه همانند منطقه یك ۲۵ درصد كاهش پیدا كند؛ چون كه رفتار بازار در شمال پایتخت با جنوب متفاوت می باشد.
روند كاهش قیمت در جنوب تهران بسیار كند است وی با بیان این كه معمولا فشار تقاضای مصرفی در مركز و جنوب تهران، بیشتر از شمال شهر است اضافه كرد: میانگین قیمت مسكن شهر تهران در شهریورماه ۲.۸ درصد نسبت به مردادماه كاهش یافت؛ در حالیكه افت قیمت در مناطق یك و سه به ترتیب ۱۱ درصد و ۸ درصد بود؛ یعنی در شرایطی كه قیمت مسكن در بخش تقاضای سرمایه گذاری ریزش محسوسی داشته، در بخش مصرفی، كاهش قابل ملاحظه ای نداشته است. رییس اتحادیه مشاوران املاك تهران افزود: تعداد قراردادهای خرید و فروش آپارتمان شهر تهران در شهریورماه ۲۷۸۷ فقره بوده كه اگر این تعداد را تقسیم بر مناطق ۲۲گانه شهر نماییم سهم هر منطقه باید ۱۲۶ قرارداد باشد. در مناطق یك و سه حدودا همین تعداد معامله انجام شده اما در مناطق ۹، ۱۲، ۱۳، ۱۶ تا ۲۲ تعداد قراردادها كمتر از سایر مناطق است. خسروی افزود: به نظر می آید توان متقاضیان در جنوب شهر به قیمت ها نمی رسد اما با عنایت به این كه رشد قیمت در این مناطق دیرتر از شمال شهر صورت گرفت مالكان چندان تخفیف نمی دهند و حتی در بعضی محله های نیمه جنوبی تهران قیمت های پیشنهادی در حال افزایش می باشد. عمده معاملات در مركز تهران انجام می شود وی اطلاع داد كه عمده معاملات مسكن در شش منطقه میانی تهران رخ داده است. قلی خسروی افزود: در محدوده میانی شهر كه خانوارهای متوسط زندگی می كنند قیمت مسكن مقداری كاهش یافته و اعداد و ارقام از آن حكایت می كند كه این محله ها كانون خرید و فروش هستند. البته در این بخش هم اغلب مشتریان به دنبال فایل های زیر قیمت هستند. رئیس اتحادیه مشاوران املا ك با بیان این كه كاهش قیمت در مناطق شمال پایتخت به سرعت انجام شده است اظهار داشت: پیشبینی ما این است كه بازار مسكن در نیمه دوم سال به سمت كاهش نسبی قیمت در مناطق میانی و جنوب حركت نماید اما افت در این دو محدوده بسیار آرام خواهد بود و امكان دارد در بعضی محله ها كه عرضه كمتر از تقاضا است قیمت ها اصلا پایین نیاید. بنابراین ریسك به تعویق انداختن معاملات چندان منطقی نیست و سفارش می نماییم خریداران مصرفی به تدریج مبادرت به خرید كنند. خسروی درباره آخرین وضعیت خرید و فروش ملك در شهر تهران اظهار نمود: در مهرماه شاهد افزایش ۲۰ درصدی معاملات مسكن نسبت به ماه قبل بوده ایم؛ در حالیكه معمولا تعداد قراردادها در مهرماه هر سال نسبت به شهریورماه كه پیك جابه جایی به حساب می آید به نصف می رسید. بنابر این به نظر می آید بعضی از خریداران آینده نگر بعد از كاهش نسبی قیمت ها وارد بازار شده اند. ۲۳۲۲۷

1398/07/30
09:55:57
5.0 از 5
4367
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان