در گزارش فراز برج مطرح شد

افزایش تدریجی گرمای بازار مسكن

افزایش تدریجی گرمای بازار مسكن فراز برج: دست اندركاران بازار مسكن معتقدند با ورود به دوره ثبات قیمتی و آخر ماه صفر، بازار مسكن مقداری گرم شده و معاملات در حال رشد است اما قیمت ها افزایش نخواهد داشت.مصطفی قلی خسروی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: معمولا مردم با عنایت به اعتقادات دینی در ماه های محرم و صفر، مسكن خریداری نمی كنند. بعد كه به سمت ماه ربیع می رویم وضع بازارها همچون بازار ملك بهتر می شود. در این مدت هم كه اینترنت قطع بود خرید و فروش انجام شده اما كد رهگیری گرفته نشده است. به هر حال معاملات روند خوبی دارد و روز به روز در حال افزایش می باشد.
وی اضافه كرد: علیرغم این كه چهار متغیر بورس، طلا، ارز و حامل های انرژی در بازار مسكن اثرگذار است اما با عنایت به جهش قیمت خانه در سال ۱۳۹۷ ظرفیتی برای رشد مجدد قیمت مسكن وجود ندارد. ضمن این كه تجربه نشان داده تأثیر افزایش قیمت بنزین، روی بازار ملك بسیار اندك است.
افزایش ۱۷ درصدی معاملات مسكن شهر تهران
خسروی اظهار داشت: بر مبنای آمار سامانه ثبت معاملات املاك در آبان ماه ۱۳۹۸ بالغ بر ۴۷۴۵ فقره معامله ملك در شهر تهران انجام شده كه نسبت به ماه قبل ۱۷ درصد افزایش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴۸ درصد كاهش نشان داده است.
وی اضافه كرد: در بخش اجاره هم در آبان ماه امسال ۱۰ هزار و ۱۳۲ اجاره نامه در پایتخت به امضا رسیده كه نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲۱ و ۱۷ درصد كاهش یافته است.
وضعیت معاملات مسكن در سراسر كشور
رئیس كمیسیون املاك اتاق اصناف كشور اظهار نمود: با وجود افزایش ماهیانه معاملات در تهران، در كل كشور قراردادهای خرید و فروش با ثبات ماهیانه همراه بود. آبان ماه ۱۳۹۸ در كل كشور ۲۷ هزار و ۹۵۹ قرارداد خرید و فروش ملك منعقد شده كه نسبت به ماه قبل ۰.۸ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴۰ درصد كاهش پیدا كرد. همینطور در آبان ماه سال جاری ۳۶ هزار و ۸۸۸ قرارداد اجاره در كل كشور به امضا رسیده كه نسبت به مهرماه امسال ۲۱ درصد و نسبت به آبان ماه سال گذشته ۸ درصد كاهش نشان داده است.
طرح اقدام ملی در رونق بازار مؤثر است
وی با بیان این كه طرح اقدام ملی در رونق دهی به بازار مسكن موثر خواهد بود اظهار داشت: برنامه تولید ۴۰۰ هزار واحد مسكونی، هم به رونق بازار كمك می نماید و هم جو روانی قیمت ها را كنترل خواهد نمود.
خسروی با اشاره به كاهش ۲ درصدی قیمت مسكن شهر تهران در آبان ماه ۱۳۹۸ نسبت به ماه قبل خاطرنشان كرد: بعد از دوره نوسان قیمت خانه كه پارسال صورت گرفت الان وارد بازه زمانی ثبات شده ایم و تا آخر سال افزایش قیمت نخواهیم داشت. البته به متقاضیان مصرفی سفارش می شود نسبت به خرید اقدام نمایند.
وی تصریح كرد: به هر حال در سال آینده شاخص تورم را خواهیم داشت كه امكان دارد منجر به تغییر اندك قیمت ملك شود. بنابراین كسانی كه خانه را برای مصرف می خرند امروز بخرند بهتر از فردا است.

1398/09/19
15:35:13
5.0 از 5
4267
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان