معاون وزیر راه اعلام كرد:

اختصاص ۱۰ هزار هكتار زمین به مسكن ملی

اختصاص ۱۰ هزار هكتار زمین به مسكن ملی فراز برج: معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، از تخصیص 10 هزار هكتار زمین به طرح اقدام ملی مسكن در مرحله اول ثبت نام ها آگاهی داد.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده درباب طرح اقدام ملی مسكن بیان كرد: با عنایت به اینكه ثبت اسامی مرحله اول تا ۳۰ آذر و اول دی ماه ادامه یافت، در فرصت ۴۵ روزه تلاش خواهیم كرد تا پالایش ها انجام و مرحله دوم ثبت اسامی طرح اقدام ملی مسكن آغاز شود.
معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینكه در هنگام پالایش، واجدان شرایط شناسایی، ظرفیت های خالی مشخص و میزان حذف شدگان از طرح به سبب نداشتن شروط اعلامی، تعیین و معرفی خواهند شد، اظهار داشت: نیمه بهمن ثبت نام شدگان نهایی مرحله اول شناسایی و معرفی می گردند. در عین حال با تأكیدی كه وزیر راه و شهرسازی بر آغاز ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسكن داشته اند تلاش می شود تا به محض اتمام پالایش مرحله اول و اعلام نتایج به متقاضیان واجد شرایط، به اضافه ظرفیت های جدیدی كه استانها اعلام می كنند، ثبت نام مرحله دوم آغاز شود.
محمودزاده تصریح كرد: در مرحله اول ثبت نام طرح اقدام ملی مسكن ۱۰ هزار هكتار زمین تخصیص یافت كه این میزان افزایش می یابد.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباب امضای تفاهم نامه با سایر وزارتخانه ها برای تولید مسكن، اشاره كرد: تفاهم نامه ها در شرایطی امضا و عملیاتی می شود كه درخواست و امكانات سازمان، وزارتخانه و دستگاه درخواست كننده نیز ارائه شود.
درخواستی از طرف وزارت ارشاد برای مسكن خبرنگاران و هنرمندان ارائه نشده است
وی افزود: در امضای تفاهم نامه تولید مسكن بین وزارت راه و شهرسازی با سایر وزارتخانه ها و سازمان ها، امكانات دو وزارتخانه و دو مجموعه در تولید مسكن ملاك عمل قرار می گیرد. در واقع به این روش، ضمن تسهیل گری در روند تولید مسكن، افراد واجد شرایط و نیازمند به مسكن صاحب خانه خواهند شد.
این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی درباب تفاهم نامه های وزارت راه و شهرسازی با وزارت ارشاد اعلام نمود: وزارت ارشاد تابحال درخواست و تقاضایی را برای تولید مسكن جامع هدف خود (هنرمندان و خبرنگاران) ارائه نكرده است. اما در عین حال، وزیر راه و شهرسازی تاكید كرده كه این وزارتخانه آمادگی دارد تا برای هنرمندان و خبرنگاران این كار را با همكاری وزارت ارشاد انجام دهد.
معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: با وزارت جهاد كشاورزی تفاهمات اولیه ای برای ساخت مسكن داشته ایم كه كارهای آن در حال انجام می باشد. وزارت جهاد كشاورزی اعلام آمادگی كرده و حاضر است تا امكانات در دسترس را برای اجرای این طرح (تولید مسكن) قرار دهد.
محمودزاده اضافه كرد: با وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز توافقات اولیه حاصل شده است، اما از آنجایی كه قسمتی از متقاضیان بین دو وزارت صمت و كار درباب مسكن كارگری مشترك هستند باید پالایش و ظرفیت های جدید از طرف دو وزارتخانه اعلام و نهایی شود تا بتوانیم تفاهم نامه با وزارت صنعت را درباب تولید مسكن به امضا برسانیم.


منبع:

1398/10/14
21:48:03
5.0 از 5
4233
تگهای خبر: تولید , دستگاه , ساخت , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان