معاون سازمان راهداری به مهر خبر داد

بازگشایی ۴۰۰ راه روستایی مسدود شده در سیلاب سیستان و بلوچستان

بازگشایی ۴۰۰ راه روستایی مسدود شده در سیلاب سیستان و بلوچستان فراز برج: معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: از ۷۰۰ راه روستایی مسدود شده در اثر سیلاب سیستان و بلوچستان، راه ۴۰۰ روستا بازگشایی شده است.حیدر مطاعی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اقدامات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در بازگشایی راه های مسدود در اثر سیل سیستان و بلوچستان تصریح كرد: تا روز گذشته عصر بخش زیادی از جاده های اصلی، فرعی و روستایی را بازگشایی كرده ایم اما برخی جاده های اصلی را تا زمانی كه سیلاب فروكش نكند، نمی توانیم كاری نماییم.
وی اضافه كرد: عمده كار ما در جنوب سیستان و بلوچستان شامل شهرهای ایرانشهر، قصرقند و چابهار است كه تحت سیلاب قرار دارند و در حدود ۳۰۰ روستا فعلاً نمی توانیم عملیات راهسازی انجام دهیم چون كه كل مسیر زیر آب رفته است.
به گفته معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، ۴۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری در حال بازسازی راه های اصلی، فرعی و روستایی تخریب شده یا مسدود در اثر سیلاب جنوب سیستان و بلوچستان هستند.
وی افزود: همینطور تمام امكانات عمرانی و راهسازی بخش خصوصی، دولتی و پیمانكاری را به این منطقه منتقل كرده ایم و از ۵ شنبه بعدازظهر مشغول خدمت رسانی هستیم. ولی ابتدا باید آب موجود در محورها و جاده ها فروكش كند تا بتوانیم میزان خسارت را برآورد نماییم.
مطاعی خاطرنشان كرد: فعلاً در جاده هایی كه آبگرفتگی ها به صورت نقطه ای است در حال كار كردن هستیم اما در خیلی از محورها، آبگرفتگی به صورت كلی است. ضمن اینكه سرعت انتقال آب كند است كه بعد از فروكش كردن، با حداكثر سرعت بازسازی محورها را آغاز خواهیم كرد.
وی تصریح كرد: در عرض دو یا سه ساعت معادل دو سال بارش در جنوب سیستان و بلوچستان رخ داد كه ۲۵۰ میلیمتر بارندگی بود؛ بعد از اخطار سازمان هواشناسی، بلافاصله امدادرسانی را آغاز كردیم و در آماده باش كامل بودیم؛ با عنایت به این كه آن منطقه تماماً دشت بود و رودخانه های سیلابی نداریم تا بتواند آب های سطحی را جمع آوری كرده و ببرد، تنها راه ما منتظر ماندن برای فروكش كردن آب است؛ با این وجود توانسته ایم خیلی از محورهای روستایی تخریب شده را با اقدامات موقتی بازگشایی نماییم. راه ارتباطی ۷۰۰ روستا زیر آب بود كه تا ۴۰۰ محور آن بازگشایی شده است.
معاون سازمان راهداری همینطور تاكید كرد: نیروهای راهداری ۲۴ ساعته در حال امدادرسانی هستند؛ ما در بهترین وضعیت آماده باش بودیم و از این بهتر نمی توانستیم خدمت رسانی نماییم.

1398/10/24
19:09:40
5.0 از 5
4733
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان