عضو هیئت مدیره شركت عمران شهرهای جدید:

نمی خواهیم تجربه مسكن مهر در طرح اقدام ملی مسكن تكرار شود

نمی خواهیم تجربه مسكن مهر در طرح اقدام ملی مسكن تكرار شود به گزارش فراز برج عضو هیئت مدیره شركت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: تمامی شهرهای جدید موظف می باشند قبل از آغاز عملیات اجرایی هر پروژه، طرح و مشخصات را توسط مهندسان ذی صلاح تهیه و آنرا به فراخوان بگذارند.به گزارش فراز برج به نقل از شركت عمران شهرهای جدید، محمود رحیمی در اولین نشست از سلسله نشست های تخصصی شركت عمران با همكاری جامعه دانشگاهی و انجمن های صنفی و علمی با عنوان «كاربست مدیریت پروژه در نسل دوم شهرهای جدید»، با اشاره به تجربه مسكن مهر بعنوان یكی از بزرگترین پروژه های عمرانی دهه اخیر در شهرهای جدید اعلام نمود: این اقدام در شرایطی در دستور كار شركت عمران شهرهای جدید قرار گرفت كه این شركت به هیچ وجه از ساختار سازمانی لازم برای تحمل به دوش كشیدن این تعهد، برخوردار نبوده و ساختار شركت، متعارف با تعاریف، طرح جامع و تفصیلی شهرهای جدید در ۲۰ سال قبل بود.
وی، در این خصوص افزود: با وجود تمامی این مشكلات، ما دست به دست هم داده و سعی كردیم تا طرح مذكور با مدیریت صحیح طبق برنامه زمان بندی به پایان برسد؛ امام همچنان شاهد مشكلاتی در بعضی از پروژه های این طرح هستیم.
عضو هیئت مدیره شركت عمران شهرهای جدید با تاكید بر این كه ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسكن مهر، ظرفیتی بود كه در آن زمان شهرهای جدید را با چالش جدی روبه رو كرد، اظهار داشت: اهمیت و لزوم این مسئله را افرادی درك می كنند كه تابحال حداقل ۱۰۰ واحد مسكونی را ساخته و به سرانجام رسانده اند.
این مقام مسئول در ادامه سخنان خود اشاره كرد: امروز در این جلسه كنار یكدیگر جمع شدیم تا بحث مدیریت پروژه را از زوایای گوناگون بررسی نموده و خروجی آنرا در پروژه های نسل دوم شهرهایمان به كار گیریم.
رحیمی با اشاره به سیاست جدید وزارت راه و شهرسازی تحت عنوان برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسكن، بیان كرد: بدون شك نمی خواهیم تجربه تلخ مسكن مهر در این برنامه تكرار شود، بنا بر این با وجود محدودیت زمانی موجود در نخستین گام برای آغاز طرح مذكور، پیشبرد امور برمبنای پروسه مدیریت پروژه را ابلاغ و در دستور كار قرار دادیم. طبق دستور كار ابلاغی، تمامی شهرهای جدید موظف می باشند قبل از آغاز عملیات اجرایی هر پروژه، نقشه، طرح و مشخصات آنرا توسط مهندسان ذی صلاح چه بوسیله مهندسان مشاور و چه از طرف سازمان نظام مهندسی تهیه، برآورد و سپس آنرا به فراخوان بگذارند.
عضو هیئت مدیره شركت عمران شهرهای جدید با تاكید بر اینكه تلاش داریم با وجود محدودیت زمانی در اجرای پروژه ها، تمامی موارد بر روی ریل نظام فنی و اجرایی حركت كنند اظهار داشت: در این راستا تصمیم داریم برای ارتقای انگیزه و تشویق بخش هایی كه تابحال همراهی خوبی با مجموعه داشته اند ولی نتیجه كار آنها دیده نشده است، جشنواره ای را در بخش های، طراحی برتر، مدیریت پروژه و كیفیت برتر و بهره برداری و رضایتمندی برتر برگزار و از آنها قدردانی نماییم.
رحیمی همین طور بیان كرد: انتظار می رود از این پس در این راه با تدوین بخشنامه ها، دستورالعمل و تربیت مدیران و كارشناسان خوب شاهد نتیجه مطلوبی در پروسه اجرایی پروژه های جدید در كشور باشیم.
وی درانتها اشاره كرد: امید داریم در سنوات آتی با ارتقای میزان همكاری، هم فكری سیستمی، بهبود ساختار سازمانی جدید و همین طور استفاده از تجارب كشورهایی كه با به كارگیری راهكارهای علمی به موفقیت رسیده اند شاهد پیشرفت های شاخصی در عملكرد مدیریت پروژه در شهرهای جدید باشیم.


منبع:

1398/11/02
14:36:05
5.0 از 5
4560
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان