خانه های تهران در چه محدوده قیمتی بیشتر خریدار دارند؟

خانه های تهران در چه محدوده قیمتی بیشتر خریدار دارند؟ به گزارش فراز برج مطابق گزارش بانك مركزی در دیماه سال جاری واحدهای مسكونی با ارزش كمتر از ۹۰۰ میلیون تومان سهم ۴۸.۵ درصدی را در معاملات مناطق ۲۲ گانه مسكن تهران داشته اند.


بر مبنای آمار انتشار یافته از جانب بانك مركزی توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسكونی معامله شده بر حسب قیمت یك مترمربع زیربنای در دیماه سال ۱۳۹۸ از آن حكایت می كند كه واحدهای مسكونی در دامنه قیمتی "۹۰ تا ۱۰۵" میلیون ریال به ازای هر متر مربع بنا با سهم ۱۱.۶ درصد، بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده اند. دامنه قیمتی "۱۰۵ تا ۱۲۰" و "۷۵ تا ۹۰" میلیون ریال به ترتیب با سهم ۱۰.۸ و ۱۰.۳درصدی در رتبه های بعدی قرار گرفته اند. در ماه یاد شده توزیع حجم معاملات بگونه ای بوده كه ۵۷.۹ درصد واحدهای مسكونی با قیمتی كمتر از متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسكونی شهر تهران (۱۳ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان) معامله شده اند.
توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسكونی معامله شده بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسكونی توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسكونی معامله شده بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسكونی در دیماه ۹۸ نشان داده است بیشترین سهم از معاملات انجام شده به واحدهای مسكونی با زیربنای ۶۰ تا ۷۰ مترمربع با سهم ۱۵.۲ درصدی اختصاص داشته اشت. واحدهای دارای زیربنای "۵۰ تا ۶۰" و" ۷۰ تا ۸۰" متر مربع به ترتیب با سهم های ۱۴.۵ و ۱۲.۶ درصدی در رتبه های بعدی قرار دارند. در مجموع در این ماه، واحدهای مسكونی با سطح زیربنای كمتر از ۸۰ متر مربع ۵۵.۹ درصد از معاملات انجام شده را به خود اختصاص دادند. توزیع فراوانی تعداد معاملات برحسب سطح زیربنای هر واحد مسكونی در دیماه سال ۱۳۹۸، توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسكونی معامله شده بر حسب ارزش هر واحد از آن حكایت می كند كه در بین دامنه های قیمتی مورد بررسی، واحدهای مسكونی با ارزش ۳ تا ۴.۵ میلیارد ریال با اختصاص سهم ۱۳ درصد، بیشترین سهم از معاملات انجام شده را به خود اختصاص داده اند. واحدهای دارای ارزش ۴.۵ تا ۶ و ۶ تا ۷.۵ میلیارد ریال هم به ترتیب با اختصاص سهم های ۱۲.۱ و ۱۰.۸ درصدی در رتبه های بعدی قرار گرفته اند. در مجموع در این ماه، حدود ۴۸.۵ درصد از معاملات به واحدهای مسكونی با ارزش كمتر از ۹ میلیارد ریال (۹۰۰ میلیون تومان) اختصاص داشته است. ۲۲۳۲۲۳

1398/11/10
23:53:05
5.0 از 5
4783
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان