معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

آغاز ارسال پیامك به متقاضیان مسكن ملی از دوشنبه

آغاز ارسال پیامك به متقاضیان مسكن ملی از دوشنبه به گزارش فراز برج معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برمبنای زمانبندی از دوشنبه 14 بهمن به واجدین شرایط دریافت مسكن طرح اقدام ملی پیامكی برای تكمیل پرونده ارسال می شود.به گزارش فراز برج به نقل از صدا و سیما، محمود محمود زاده درباره پایش ثبت نام كنندگان طرح اقدام ملی مسكن اظهار داشت: پایش اطلاعات متقاضیان در ۴ موضوع فرم «ج»، مالكیت شخصی، استفاده از تسهیلات بانكی برای خرید مسكن و سابقه سكونت در شهر مورد تقاضا به جز شهرهای جدید انجام شد.
معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: ۲۴۰ هزار نفر در مرحله اول این طرح ثبت نام كردند كه ۵۸ درصد افراد واجد دریافت مسكن بودند.
محمودزاده افزود: برمبنای پایش استان های اردبیل با ۶۶ درصد، خوزستان ۶۴ درصد، سیستان و بلوچستان و كرمانشاه با ۶۲ درصد بیشترین درصد ثبت نام كنندگان واجد شرایط بودند و استان های سمنان با ۳۵ درصد، خراسان جنوبی ۳۹ درصد، مركزی ۴۱ درصد كمترین افراد واجد شرایط این طرح بودند.
وی با اشاره به اینكه در استان تهران نیز ۴۶.۵ درصد از افراد ثبت نام كننده واجد شرایط بودند، اضافه كرد: پس از ارسال پیامك فرد با كد رهگیری كه در اختیار دارد به سایت بازگشت می كند و محلی كه باید مدارك را با خود ببرد مشخص می شود در آنجا كه عمدتاً اداره راه و شهرسازی استان است سابقه سكونت و مستندات فرد كنترل می شود.

معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: پس از معرفی به بانك هر فرد بنا به پروژه و وسعت ملك از ۳۰ تا ۴۰ میلیون واریز می كند.
امكان اعتراض وجود دارد
محمودزاده اظهار داشت: افرادی كه پیامك برایشان ارسال نشود می توانند با مراجعه به سایت دلیل عدم واجد شرایط بودن آنها مشخص است اگر اعتراض دارند از شروع اسفند با دریافت كد رهگیری اعتراض كنند.
وی بیان كرد: ارسال پیامك به متقاضیان برمبنای حروف الفبا است تا متقاضیان به راحتی ثبت نام خودرا تكمیل كنند.
محمود زاده با اشاره به اینكه در تلاش هستیم مرحله دوم ثبت نام پیش از اختتام سال صورت گیرد اظهار داشت: اگر ظرفیت جدیدی در هر استان ایجاد شود حتما مبادرت به ثبت نام مجدد خواهیم كرد.
وی با اشاره به اینكه پردیس كمبود ظرفیت داریم بیان كرد: در پردیس ۳ هزار واحد ثبت نام كردند اگر ظرفیت جدید ایجاد شود باردیگر مبادرت به ثبت نام می نماییم.
معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در پاسخ به این پرسش كه آیا امكان جابجایی در این طرح وجود دارد یا خیر اظهار داشت: اگر شهری ظرفیت داشته باشد امكان جا به جایی است، اما در پردیس كه كمبود ظرفیت است امكان جابجایی وجود ندارد.
محمود زاده با اشاره به اینكه حتی پس از پایش متقاضیان امكان فروش امتیاز مسكن وجود ندارد اظهار داشت: به صورت قانونی و رسمی امكان فروش امتیاز وجود ندارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: در همه جا آورده اولیه متقاضیان بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان است و پردیس هم از این امر مستثنی نیست چندین پروژه در طرح بیان شده است اگر پروژه ای زیرساخت آماده ندارد ۱۰ تا ۱۵ درصد قیمت زمین را فرد باید پرداخت كند؛ در این طرح ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانكی نیز به متقاضیان پرداخت می شود.
محمودزاده اظهار داشت: در شهرهای جدید ۱۰ تا ۱۵ درصد قیمت زمین دریافت می شود.
وی اضافه كرد: گردش مالی این طرح بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار میلیارد تومان است و ۴۰ میلیون متر مربع زیر بنای مسكن طرح اقدام ملی است.منبع:

1398/11/14
13:27:02
5.0 از 5
4227
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان