یك مقام مسئول اعلام كرد:

اعزام كشتی برای برگرداندن مسافران ایرانی

اعزام كشتی برای برگرداندن مسافران ایرانی فراز برج: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: كشتی مسافری با ظرفیت 550 صندلی، روز گذشته برای برگرداندن مسافران ایرانی، به بندر شارجه اعزام شد.


به گزارش فراز برج به نقل از سازمان بنادر، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد با اشاره به اینكه كشور امارات متحده عربی روزهای پیش پرواز و انتقال مسافران ایرانی به این كشور را ممنوع كرده بود، گفت: برای انتقال مسافران ایرانی از بنادر كشورهای حاشیه خلیج فارس به ایران در گام اول روز گذشته كشتی مسافری با ظرفیت ۵۵۰ صندلی به بندر شارجه اعزام شد كه ساعت ۱۴ امروز وارد بندر شهید باهنر می شود.
این مقام مسئول اظهار داشت: در حوزه حمل و نقل دریایی نیز بین بنادر شهید باهنر ایران و شارجه خط مسافری فعال بود، اما از حدود ۱۰ روز پیش انتقال مسافران ایرانی بوسیله كشتی به شارجه با مشكلاتی مواجه گردید.
وی اضافه كرد: در خط دریایی بنادر جنوب ایران ـ شارجه دو كشتی مسافری سانی و والفجر تردد می كند. كشتی سانی حدود ۱/۵ سال بود كه در خط مسافری شهید باهنر ـ بندر شارجه فعال بود و حدود ۵۰۰ صندلی ظرفیت دارد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اضافه كرد: این كشتی هفته ای ۲ سفر بین بنادر شارجه و بندر شهید باهنر تردد می كند، ولی بتازگی و پس از شیوع بیماری كرونا پذیرش كشتی های مسافری از بنادر ایران انجام نمی شد و این سفرها قطع شده بود.
راستاد اضافه كرد: از طرف دیگر مسافران ایرانی در بندر شارجه، فرودگاه های امارات و بنادر دیگر به سبب لغو پروازها مانده بودند و امكان انتقال آنها نبود. از طرف دیگر تردد شناور والفجر و همین طور شناور مسافری از بندر لنگه به دبی هم متوقف شده بود.
وی افزود: برای جابجایی مسافران ایرانی سازمان بنادر و دریانوردی رایزنی هایی داشت، از طرف دیگر مالك كشتی سانی هم در امارات پیگیری هایی كرد كه بدین ترتیب مجوز صادر شد تا كشتی سانی بدون مسافر از بنادر جنوبی ایران به بندر شارجه برود و مسافران را جابجا كند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در مورد نحوه اطلاع رسانی به مسافران ایرانی در امارات اظهار داشت: مقرر شد در بندرگاه دوبی و شارجه و فرودگاه دوبی بوسیله آژانس های مسافرتی موضوع انتقال دریایی مسافران اطلاع رسانی شود تا همه مسافران ایرانی باخبر شوند.
راستاد بیان كرد: روز گذشته كشتی سانی با ۵۵۰ صندلی به بندر شارجه رفت و ساعت ۱۴ امروز وارد لنگرگاه بندر شهید باهنر می شود.
وی اضافه كرد: از طرف دیگر كشتی مسافری والفجر هم حدود ۳۵۰ صندلی دارد كه در حال برنامه ریزی برای رفتن به بندر شارجه و انتقال مسافران است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: پیش بینی می نماییم در ایام آینده این شناورها از ایران بدون مسافر به این بنادر بروند و عملیات بازگشت مسافران را انجام دهند.
راستاد اضافه كرد: كشتیرانی والفجر و مالك سانی هر دو اعلام آمادگی كرده اند كه برای بازگرداندن مسافران ایرانی از دیگر مناطق نظیر قطر و عمان آمادگی لازم را دارند. فعلا تمركز ما روی امارات است تا مسافران عمان و قطر را به ایران برگردانیم.
وی افزود: اگر لازم بود در مسیرهای دریایی دیگر هم كشتی مسافری برقرار می نماییم تا جابجایی مسافران ایرانی با مشكل مواجه نشود. از طرف دیگر در مسیرهای بندر لنگه ـ بندر دبی و خرمشهر ـ كویت هم خط مسافری دریایی فعال است.


منبع:

1398/12/11
13:55:56
5.0 از 5
4118
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان