آلودگی هوا 30 برابر خطرناك تر از دود سیگار!

آلودگی هوا 30 برابر خطرناك تر از دود سیگار! فراز برج آلودگی هوا 30 برابر خطرناك تر از دود سیگار!


طبق آخرین تحقیقات علمی صورت گرفته در امریكا، رادیكال های آزاد موجود در هوای آلوده جزء یكی از آلاینده ها محسوب می شوند كه عملكرد آنها در بدن انسان و تاثیرات سوئی كه دارد مشابه تاثیرات منفی تنباكو و سیگار است. استنشاق این مواد آلاینده می تواند در بعضی موارد فرد را روزانه در معرض چیزی حدود ۳۰ برابر بیشتراز رادیكال های آزاد موجود در سیگار قرار دهد. واكنش رادیكال های آزاد OH با گازهای آلاینده مثل VOC می باشد، كه از آن در خیلی از تحقیقات بعنوان عامل سرطان زا یاد شده است چون كه اگر این رادیكال ها به صورت آزاد توسط سیستم تنفس استنشاق شوند می توانند خطر شكل گیری سلول های سرطانی را بالا برند. اما در این بین راه حل هایی هم هم برای رفع این مشكل بوجود آمده است كه یكی از آنها استفاده از دستگاه تصفیه هوا می باشد كه دارای قابلیت رفع كامل تمامی آلودگی های ناشی از دود سیگار و موارد دیگر آلودگی هوا است.
همانطور كه می دانید تنفس در هوای آلوده برای كودكان هم خطراتی را بدنبال دارد، زیرا در دستگاه تنفسی كودكان بدلیل تنفس از طریق دهان، مقدار بیشتری از آلاینده ها باقی مانده و بدلیل كمتر بودن قدرت ایمنی بدن كودكان در مقایسه با بزرگسالان علاوه بر تاثیر منفی در رشد مغزی كودكان، امكان مبتلا شدن به بیماری های عفونی در آنها بیشتراز بزرگسالان می باشد. آلاینده های اصلی كه نقش بسزایی در آلودگی هوا دارند عبارتند از ذرات معلق، دی اكسید نیتروژن كه باعث افزایش عفونت های ریوی می گردد، دی اكسید گوگرد و ازن كه باعث مبتلا شدن به آسم و بیماری های مجاری تنفسی می گردد. همینطور وجود ذرات سرب، منوكسید كربن، دوده و ذرات معلق ده میكرونی ا ز دیگر منشا های اصلی آلودگی هوا می باشند. همینطور آزبست (پنبه كوهی یا پنبه نسوز) كه برای تولید لنت ترمز و كلاچ از آن استفاده می گردد، باعث افزایش استقامت در مقابل اصطكاك می شود، كه یكی از عوامل مهم در مبتلا شدن به سرطان می باشد بنابراین مدتی است استفاده از آن در صنعت ممنوع گردیده است اما هم اكنون مقدار آزبست موجود در هوای كلان شهر ها بعلت رعایت نكردن و عدم توجه صنایع به این مساله، بسیار چشمگیر است، كه این موضوعی بسیار جدی درمورد میزان شدت آلودگی هوا می باشد. طبق جدیدترین تحقیقات انجام شده، آلودگی هوا با سخت كردن دیواره سرخ رگ ها سبب افزایش فشار خون شده كه این امر بخصوص در سالمندان و افرادی كه دارای زمینه فشار خون بالا می باشند سبب بروز تپش قلب و سكته های قلبی و مغزی می گردد.
همچنین بر مبنای تحقیقات یاد شده، متاسفانه تاثیر آلودگی هوا در افراد سالخورده و دارای زمینه های بیماری بسیار جدی تر بوده و حتی با یك ساعت حضور آنها در هوای آلوده شهرهای بزرگ این تاثیرات منفی در تپش قلب، فشار خون و تنفس قابل مشاهده می باشد.
بطور كلی دستگاه تصفیه هوا با جذب ذرات معلق در هوا و حذف یون های آلوده كننده موجود در هوای شهرهای بزرگ و صنعتی، قادر به از بین بردن گازهای سمی و مضّر مانند O3، SO2، NO2، CO و CO2 و تصفیه هوای محیط می باشد.
همچنین دستگاه تصفیه هوا از رشد قارچ ها و كپك ها جلوگیری كرده و باعث كاهش چشمگیر حملات آسمی و آلرژی می گردد. دستگاه تصفیه هوای خانگی همینطور علاوه بر جذب و از بین بردن ذرات معلق و آلودگی هوا مانند باكتری ها، قارچ ها، ویروس ها و گرده گیاهان با از بین بردن بوهای نامطبوع و بوی سیگار در محیط های بسته در تصفیه هوا كاملا مؤثر بوده و هوای پاك، سالم و مفرّح را به مصرف كنندگان عرضه می دارد.
امروزه با عنایت به انواع آلودگی ها در هوای شهرهای بزرگ، استفاده از دستگاه تصفیه هوا در كلیه منازل و ادارات یكی از ضروری ترین ملزومات زندگی شهری گردیده و علاوه بر آن اكیدا سفارش می نماییم كه استفاده از دستگاه های تصفیه هوا همراه با نصب و استفاده از پنجره های دوجداره و UPVC كه از ورود دوده و ذرات معلق هوای شهرهای آلوده به داخل جلوگیری می نماید، انجام گردد.
در سایت مرجع و فروشگاهی دماتجهیز، اطلاعات ده ها مدل از انواع دستگاه تصفیه هوا، از برندهای معتبر با گارانتی اصلی عرضه گردیده است. 2121

1396/11/03
13:39:43
5.0 از 5
5792
تگهای خبر: آلودگی هوا , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان