طرح جدید دولت برای رونق مسكن

طرح جدید دولت برای رونق مسكن به گزارش فراز برج ایسنا نوشت: معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینكه طرحی را برای جهش تولید مسكن در دستور كار قرار داده و به سازندگان اعلام نموده ایم اظهار داشت: هر كس ظرفیتی شامل زمین، سرمایه یا توان فنی دارد می تواند در این پروژه وارد شود؛ پیدا كردن خریدار واحدهای مسكونی با دولت می باشد و تا اختتام پروژه، روابط سازنده و متقاضی را نظارت می نماییم تا حقی از كسی ضایع نشود.


محمود محمودزاده اظهار نمود: باتوجه به شعار سال و فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص جهش تولید، طرح جدیدی را بمنظور تحقق این هدف در بخش ساخت و ساز، طراحی و به همه استانها ابلاغ كردیم. مسلما برای ایجاد تحول در بخش مسكن باید توان بخش خصوصی و توان دولت جمع شود. دغدغه فروش نرفتن واحد و نبود سرمایه ساخت را برطرف كرده ایم وی ادامه داد: طی لطمه شناسی كه در سال های گذشته درباب موانع تولید مسكن در بخش خصوصی انجام داده ایم به مواردی برخوردیم كه دو مسأله اصلی به نگرانی سازندگان درباب فروش محصول نهایی و تامین هزینه مالی و گردش سرمایه مربوط می شود. معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینكه در برنامه جدید دو نگرانی سازندگان را برطرف كرده ایم اظهار داشت: هر فردی كه زمین مسكونی یا توان ساخت یا اعتبار دارد می تواند در این پروژه وارد شود. بطور مثال كسی كه مالك زمین است، آورده او تا زمین خواهد بود. متقاضی را ما معرفی می نماییم، بدین سبب نگرانی بابت فروش را از بین می بریم. محمودزاده اشاره كرد: درباره هزینه ساخت نیز با تسهیلاتی كه بانك در اختیار متقاضی قرار می دهد، واحد مسكونی ایجاد می شود. بدین ترتیب نگرانی دوم ناشی از سرمایه در گردش هم برطرف خواهد شد.
دولت روابط فروشنده و خریدار مسكن را تنظیم می كند معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دغدغه متقاضیان هم اظهار نمود: ممكنست خریداران هم نگرانی هایی درباره تاریخ تحویل واحد، قیمت توافقی شده یا مباحث فنی و اجرایی داشته باشند. دولت با نقش آفرینی در این فرایند، روابط خریدار و فروشنده را تنظیم و نظارت می كند تا فرآیند به اتمام برسد. وی پروژه های نیمه تمام یا تمام شده را نیز شامل این برنامه دانست و اظهار داشت: كسانی كه واحد نیمه تمام دارند كه در ضوابط و مقررات طرح اقدام ملی مسكن می گنجد، می توانند پروژه خودرا معرفی كنند. سپس مالكان می توانند به صفحه ای كه در سامانه طرح اقدام ملی قرار داده می شود وارد و پروژه را معرفی كنند. محمودزاده اشاره كرد: روز پس از اعلام شعار سال، تیم برنامه ریزی ما آغاز به كار كرد و پس از جمع بندی طرح، مجوزهای لازم ستاندن شد. استقبال سازندگان از برنامه وی با اعلان اینكه طرح جدید به همه ادارات كل راه و شهرسازی استانها و همین طور حوزه های ساخت و ساز اعلام شده است اظهار داشت: خوشبختانه در همین چند روز اخیر با استقبال مناسبی از جانب سازندگان شده است. سازندگان، مالكان یا سرمایه گذارانی كه تمایل دارند وارد این طرح شوند، باید به ادارات كل راه و شهرسازی استانها مراجعه كنند، تشكیل پرونده دهند و درباب مشخصات و قیمت به جمع بندی برسند. پس از آن كه مستندات تكمیل شد، پروژه مورد نظر روی سامانه ثبت نام طرح اقدام ملی قرار می گیرد. ساخت و ساز با حفظ اصول بهداشتی معاون وزیر راه و شهرسازی همین طور درباره زمان آغاز كارهای ساختمانی باتوجه به شیوع ویروس كرونا اظهار نمود: پروتكل بهداشتی پروژه های ساختمانی از جانب ستاد ملی كرونا اعلام شده است. نیروها منوط به حفظ ضوابط و رعایت اصول بهداشتی، هیچ منعی برای آغاز به كار ندارند و می توانند ضمن حفظ فاصله ایمن و استفاده از تجهیزات لازم با حداكثر ظرفیت كار كنند. ۲۲۳۲۲۵


منبع:

1399/01/23
20:21:53
5.0 از 5
2955
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان