رئیس بنیاد مسكن خبر داد:

اتمام ۷۵ درصد بازسازی های سیل سال قبل

اتمام ۷۵ درصد بازسازی های سیل سال قبل به گزارش فراز برج رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت: ۲۵ درصد بازسازی ها و راه اندازی منازل در ۲۲ استان باقی مانده بود كه امیدواریم در سه ماهه نخست ۹۹، به پایان برسد.به گزارش فراز برج به نقل از رادیو گفتگو، علیرضا تابش تصریح كرد: عمده برنامه های ما در سال ۱۳۹۸ بازسازی های گسترده ای بود كه انجام شده و ادامه این اقدامات هم امسال دنبال خواهد شد.
وی اضافه كرد: ما هر ساله روز ۲۱ فروردین سالروز تأسیس بنیاد مسكن به فرمان تاریخی امام راحل (ره) را جشن می گرفتیم و برنامه هایی را ترتیب می دادیم تا ضمن زنده كردن یاد و خاطره امام (ره) و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری، فعالیتهای سال قبل را هم با حضور مدیران كل و روحانیون نماینده رهبر معظم انقلاب مرور نماییم.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اضافه كرد: این برنامه ها با عنایت به شرایط كرونایی و محدودیت های بهداشتی به وقت دیگری موكول شده و صرفاً با بیان فعالیتهای بنیاد از راه رسانه های مختلف، مردم را در جریان اقدامات پر خیر و بركت چهل ساله این بنیاد قرار خواهیم داد.
وی با تاكید بر اینكه تمامی برنامه های ما در این راستا مجازی برگزار خواهند شد، اظهار داشت: ما هیچ تجمعی نداریم؛ چونكه در این شرایط حساس مسئولیت داریم و امیدواریم بزودی از این وضعیت نجات پیدا نماییم.
تابش با اشاره به برنامه های توسعه محور بنیاد مسكن انقلاب اسلامی در سالجاری، عنوان كرد: عمده برنامه های ما در سال ۱۳۹۸ بازسازی های گسترده ای بود كه انجام شده و ادامه این اقدامات هم در سالجاری، دنبال خواهد شد.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی با یادآوری صدمه دیدگی خیلی از منازل مردم در اثر سیل ابتدای سال قبل اظهار داشت: ما بازسازی حدود ۸۰ هزار واحد تعمیری را به اتمام رسانده و حدود ۶۰ هزار واحد احداثی داشتیم كه ۳۰ هزار واحد آن در اثر سیل تخریب شده بودند و مابقی هم جنبه توسعه ای و نوسازی داشتند.
این مقام مسئول افزود: ۲۵ درصد بازسازی ها و راه اندازی منازل در ۲۲ استان باقی مانده بود كه به سال جدید موكول شد و قرار بود در ابتدای سالجاری این كار را به اتمام برسانیم؛ اما امیدواریم در سه ماهه نخست به پایان برسد.
تابش همینطور از انجام اقدامات عمرانی در ۹۴۲ روستای سیل زده كشور با تخصیص اعتبار ۷۴ میلیارد تومانی سخن گفت و اضافه كرد: این كار هم اكنون به علت شرایط كرونا تا حدودی متوقف شده است اما در عین حال كارها رو به پیشرفت است.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی با اشاره به شروع به كار نیروهای بنیاد برای راه اندازی ۳ هزار واحد مسكونی و تعمیر ۱۵۰۰ واحد در اثر وقوع زلزله در سراب و میانه آذربایجان بیان نمود: سیل عظیم در سیستان و بلوچستان هم خسارات زیادی وارد كرد و حدود ۱۶ هزار واحد احداثی و ۸ هزار واحد تعمیری برآورد شده كه تأمین اعتبار همه آنها انجام گرفته و وام مردم هم در بانك ها آماده شده است.

1399/01/24
14:52:07
5.0 از 5
3527
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان