وزیر راه

تیرماه افتتاح قسمتی از مسكن ملی

تیرماه افتتاح قسمتی از مسكن ملی به گزارش فراز برج وزیر راه و شهرسازی از افتتاح بعضی از پروژه های مسكن ملی در تیرماه آگاهی داد و همین طور اظهار داشت: 113 هزار راننده اتوبوس، مینی بوس و تاكسی كرایه بین شهری در شمول دریافت وام حمایتی كرونا قرار گرفتند.محمد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره طرح اقدام ملی مسکن گفت: از مرداد ماه سال قبل و بلافاصله بعد از شروع طرح، ساخت این پروژه ها را آغاز کردیم و امیدواریم در تیرماه امسال شاهد آغاز تحویل این واحدها باشیم.
وی افزود: امیدواریم رقابتی که بین استانها برای ساخت این واحدها شکل گرفته، کارساز باشد و دستگاه های مختلف هر چه سریع تر پروژه های مسکن ملی خودرا جلو ببرند تا بتوانیم تا آخر سال، آن تعداد واحدی را که تعهد کرده ایم، به بهره برداری برسانیم.
اگر کارگاه های ساختمانی، پروتکل بهداشتی را رعایت نکنند، متوقف می شوند
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به اینکه آیا باتوجه به انتشار ویروس کرونا، کارگاه های ساختمانی مسکن ملی متوقف مانده یا در حال فعالیت هستند؟، اظهار داشت: در استان های مختلف، ستادهای استانی مبارزه با کرونا تصمیمات مختلفی گرفتند؛ این تصمیم گیری ها به شکلی بود که هنوز هم برخی پروژه های مسکن ملی در چند استان، اجازه آغاز فعالیت ندارند.
وی اضافه کرد: در بعضی استانها نیز امکان کارهای ساخت و ساز وجود داشت، اما سازنده در شهر دیگری اقامت داشت که به سبب ممنوعیت ترددهای بین استانی، امکان شروع فعالیت ساختمانی برای سازنده وجود نداشت. از همین رو با ستادهای مبارزه با کرونای استان های دارای چنین محدودیت هایی هماهنگ کردیم تا پروژه های بزرگ فعالیت خودرا آغاز کنند اما برخی از سازنده ها به محل کارگاه نرفتند.
اسلامی اشاره کرد: از شنبه گذشته که ترددهای بین استانی آزاد شد، بنظر می رسد از این به بعد دیگر نباید مانعی برای فعالیت باردیگر پروژه ها وجود داشته باشد؛ اما یک الزامی هم وجود دارد و آن اینکه پروتکل های بهداشتی ابلاغ گردیده دقیقاً رعایت شود؛ اگر این پروتکل ها رعایت نشود، بازرسان بهداشت محیط موظف می باشند پروژه های عمرانی و ساختمانی را متوقف کنند؛ این پروتکل ها ابلاغ گردیده و وزارت بهداشت نیز بر رعایت آنها نظارت خواهدنمود.
تسهیلات کرونایی به رانندگان اتوبوس
وزیر راه و شهرسازی درباره مذاکره وزارت راه (سازمان راهداری) با وزارت کار (سازمان تامین اجتماعی) درباب پشتیبانی از رانندگان اتوبوس در دوران بیکاری کرونایی، اشاره کرد: برای رانندگان اتوبوس، مینی بوس و تاکسی کرایه بین شهری که ۱۱۳ هزار نفر هستند، نام، نام خانوادگی، کد ملی و شماره کارت هوشمند آنها را به سازمان تامین اجتماعی داده ایم که متناسب با میزان زیانی که متحمل شدند، مشمول وامی شوند که مقرر است به ۴ میلیون نفر از طرف وزارت رفاه پرداخت گردد.منبع:

1399/02/07
18:10:01
5.0 از 5
2789
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان