معاون سابق وزیر نیرو اعلام كرد:

كاهش تلفات شبكه برق به ۱۰ ۸ درصد

كاهش تلفات شبكه برق به ۱۰ ۸ درصد فراز برج: معاون سابق برق و انرژی وزارت نیرو، مطالبات صنعت برق از دولت را ۳۰ هزار میلیارد تومان ذكر كرد و اظهار داشت: تلفات شبكه برق به ۱۰. ۸ درصد رسیده است.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، هوشنگ فلاحتیان، معاون سابق برق و انرژی وزارت نیرو در همایش گردهمایی مدیران صنعت برق كشور اظهار داشت: من سال ۹۲ بعنوان معاون وزیر نیرو مشغول به كار شدم و در این مدت، ظرفیت نیروگاه ها ۱۱ درصد رشد داشت و تولید برق از ۶۹ هزار مگابایت تاكنون، به ۷۹ هزار مگابایت رسیده و در تابستان سال آینده به ۸۰ هزار مگابایت می رسد.
فلاحتیان اضافه كرد: آمادگی نیروگاه ها امسال به اوج خود رسید و این شاخص كه در سال ۹۲ معادل ۹۵ درصد بود؛ هم اكنون به ۹۹ درصد رسیده است.
وی میزان خروج نیروگاه ها از شبكه در سال ۹۲ را معادل ۱۵. ۶ درصد ذكر كرد و اضافه كرد: این رقم هم اكنون به ۱۱. ۶ درصد رسیده است. همینطور در این مدت، میزان مصرف سوخت مایع در نیروگاه ها را از ۲۷ میلیون لیتر به ۷ میلیون لیتر رسانده ایم.
معاون سابق برق و انرژی وزارت نیرو خاطرنشان كرد: در طول چهار سال گذشته، میزان كاهش بار با استفاده از ذخیره عملیاتی در حالیكه در سال ۹۲، صفر بود در تابستان امسال به ۱۸۰۴ مگابایت رسید. همینطور در بحث قراردادهای دو جانبه كه شامل متصل شدن مصرف كننده و تولیدكننده به صورت مستقیم به یكدیگر است، بیش از هزار و ۲۰۰ مگابایت قرارداد به امضا رسید؛ ضمن اینكه ۳۷ تولید كننده خصوصی هم به بورس انرژی معرفی شده است.
فلاحتیان میزان تولید شبكه جدید برق را ۶۰ هزار كیلومتر و تعداد مشتركان جدید برق را ۴. ۵ میلیون مشترك عنوان و تصریح كرد: به ۶۰ هزار چاه جدید، برق رسانی شد و راندمان نیروگاه ها از ۳۶ درصد به ۳۸ درصد افزایش پیدا كرد.
وی میزان خاموشی سال جاری را ۲. ۶ درصد عنوان نمود و اضافه كرد: این در شرایطی است كه در سال ۹۲، ۳. ۰۵ درصد میزان خاموشی ها بود.
مشاور وزیر نیرو با اشاره به اینكه اقتصاد برق امسال نسبت به سال ۹۲ دو برابر شده است، تصریح كرد: با این متأسفانه هزینه های جاری صنعت برق هم افزایش پیدا كرد.
وی درآمد بخش برق را در سال ۹۲ از محل فروش انشعابات۸۲۰ میلیارد تومان دانست و ادامه داد: این در شرایطی است كه درآمد ما از محل انشعابات در سال ۹۵ به هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان افزایش پیدا كرد.
به گفته فلاحتیان، تلفات انرژی برق در شبكه از ۱۵ درصد به ۱۵. ۸ درصد امسال كاهش پیدا كرد و همینطور بعنوان پایلوت شبكه كاملاً هوشمند برق را با همكاری یك شركت كره ای در جزیره هرمز اجرا كردیم.
مشاور وزیر نیرو از اتصال نیروگاه شهید مفتح همدان به پساب این شهر جهت استفاده در برج خنك كننده اطلاع داد و تصریح كرد: بزودی برج خنك كننده نیروگاه اصفهان هم از پساب ا ستفاده خواهد نمود.
وی از پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان تعهدات این وزارتخانه بابت نیروگاه های واگذار شده اطلاع داد و خاطرنشان كرد: در طول این ۴ سال، چهار هزار و ۵۰۰ میلیون تومان از اسناد خزانه بابت پرداخت بدهی ها و سه هزار میلیارد تومان هم از محل تهاتر استفاده كردیم.
فلاحتیان، مغایرت های مالی صنعت برق را در سال ۹۲ معادل ۱۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام نمود و تاكید كرد: با اجرای شفافیت مالی این مغایرت های مالی به سه هزار میلیارد تومان كاهش یافته است.
مشاور وزیر نیرو مطالبات صنعت برق از دولت را ۳۰ هزار میلیارد تومان دانست و اظهار داشت: در ۴ سال قبل در مورد كاهش نیاز به سرمایه گذاری در ساخت نیروگاه های جدید با استفاده از مدیریت مصرف را پیگیری كردم كه در نتیجه این اقدامات ۴ هزار مگابایت به شبكه برق كشور از محل صرفه جویی در مصرف افزوده شد. به گونه ای كه در پیك مصرف برق در تهران هم هزار مگابایت صادرات برق داشته ایم.
وی ابراز امیدواری كرد: راندمان نیروگاه های برق در آینده ای نزدیك به ۴۰ درصد خواهد رسید كه به شاخص كشورهای اروپایی نزدیك می گردد.
فلاحتیان از كوشش برای ساخت نیروگاه های جدید با راندمان ۵۸ درصد اطلاع داد و اضافه كرد: در چهار سال قبل ساخت توربین های ۲۵ و ۴۲ مگابایتی و همینطور انواع ژنراتور در داخل عملیاتی شد ضمن اینكه ساخت كنتورهای هوشمند را صد در صد تولید داخل كردیم.

1396/11/04
15:12:53
5.0 از 5
4774
تگهای خبر: برج , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان