گزارش فراز برج

اوراق تسهیلات مسكن مرز۶۰هزار تومان را رد كرد

اوراق تسهیلات مسكن مرز۶۰هزار تومان را رد كرد فراز برج: در صورتیكه بازار سرمایه از شروع امروز با كاهش شدید شاخص كل روبرو شد، اما اوراق تسهیلات مسكن با سرعتی عجیب بازه 60 هزار تومانی را رد كرد و در چند نمادِ تسه، به سقف دامنه نوسان رسید.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، در صورتیکه تابلوی بورس تهران از شروع معاملات امروز (شنبه ۲۷ اردیبهشت) قرمزپوش بود، اما تابلوی اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن در همه نمادهای زیرمجموعه «تسه» سبزپوش شده و در چند نماد نیز به سقف دامنه نوسان ۵ درصدی رسید.
همچنین هم اکنون به سبب استقبال خریداران از اوراق تسهیلات مسکن در بازار سرمایه، بعضی از دارندگان این اوراق از عرضه آن به امید گران تر شدن این اوراق در ایام آینده خودداری می کنند که همین موضوع به افزایش قیمت اوراق دامن زده است.
قیمت نمادهای تسه ۹۸۰۱، ۹۸۰۲، ۹۸۰۶ و ۹۸۰۷ (اوراق تسهیلات مسکن صادره در ماه های فروردین، اردیبهشت، شهریور و مهر ۹۸) بازه ۶۱ هزار تومانی را در معاملات امروز رد کردند.
همچنین اوراق تسهیلات مسکن صادره در نیمه دوم سال قبل و فروردین امسال نیز در بازه ۶۰ تا ۶۱ هزار تومان در حال عرضه هستند.
بیشترین تعداد اوراق فروخته شده به سه نماد ۹۸۱۰ (اوراق تسهیلات مسکن صادره در دی ماه ۹۸)، تسه ۹۸۱۲ (اوراق تسهیلات مسکن صادره در اسفند ۹۸) و تسه ۹۹۰۱ (اوراق تسهیلات مسکن صادره در فروردین ۹۹) به ترتیب با عرضه ۲۰، ۱۵ و ۱۳ هزار برگه متعلق می باشد. تعداد برگه هایی هم که به فروش رسیده، به جز سه نماد مذکور، اکثراً به زیر ۱۰۰ برگه می رسد.
از سوی دیگر به سبب کاهش عرضه این اوراق از طرف دارندگان برگه ها، تعداد معاملات اوراق در خیلی از نمادها زیر ۱۰ فقره معامله است؛ اما در نمادهای پُرتقاضا، تعداد معاملات انجام شده بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ فقره در نوسان است.
خاطرنشان می شود سال قبل در نیمه نخست اسفند ماه و همزمان با افزایش ناگهانی تعداد معاملات مسکن در بهمن ماه، برای نخستین بار در سال ۹۸، قیمت اوراق تسهیلات مسکن به ۶۰ هزار تومان رسید اما همزمان با شیوع ویروس کرونا و کاهش شدید معاملات مسکن، قیمت اوراق در فروردین ماه امسال به زیر ۴۰ هزار تومان رسید.
ضمن اینکه خیلی از متقاضیان خرید مسکن در تهران، مشکل اصلی را کمبود عرضه واحد مسکونی می دانند که سبب شده تا بازار مسکن با انباشت تقاضا و احتمالاً افزایش قیمت مسکن در هفته های پیش رو مواجه شود.


منبع:

1399/02/28
14:26:03
5.0 از 5
2888
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان