یك مقام مسئول مطرح كرد

جابجایی سالانه 9 میلیون مسافر در مسیرهای حومه ای

جابجایی سالانه 9 میلیون مسافر در مسیرهای حومه ای به گزارش فراز برج مدیر طرح بهره برداری از قطارهای حومه ای شركت راه آهن اظهار داشت: ۲۰ مسیر قطارهای حومه ای فعال است كه سالانه ۹ میلیون مسافر را جابجا می كند.به گزارش فراز برج به نقل از صدا و سیما، مهدی قمری نژاد تصریح کرد: از سال ۱۳۹۲ مبحث قطارهای حومه ای جزو برنامه های شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و با توسعه این بخش در این سال ها، رشد سه برابری مسافر در قطارهای حومه ای را شاهد می باشیم.
وی با اشاره به اینکه تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد، اضافه کرد: هدفگذاری ما این است که راه آهن سهم قابل توجهی از جابجایی ها بخصوص در تهران داشته باشد چونکه استفاده مسافران حومه کلانشهرها از ریل به جای جاده، منافع زیادی دارد.
به گفته قمری نژاد، صرفه جویی قابل ملاحظه در مصرف سوخت و در نتیجه کاهش آلاینده های زیست محیطی، کاهش ترافیک، افزایش سلامت مسافران و ارتقای ایمنی حمل و نقل و همینطور پیشگیری از تلفات جاده ای، از فواید استفاده از ریل به جای جاده در جابجایی مسافران حومه کلانشهرهاست. بالا بودن تلفات جاده ای در صورت استفاده از جاده به جای ریل، می تواند اثار اجتماعی نامطلوبی داشته باشد و هزینه های بالایی به جامعه و اقتصاد تحمیل کند.
مدیر طرح بهره برداری از قطارهای حومه ای شرکت راه آهن با اشاره به اینکه در تهران روزانه بیشتر از دو میلیون و ۵۰۰ هزار سفر حومه ای صورت می پذیرد، اظهار داشت: با عنایت به طرح های توسعه ای راه آهن بخصوص در محورهای پرتقاضا همچون محور تهران - ورامین - گرمسار، تهران - اسلامشهر - پرند و تهران - کرج - هشتگرد امیدواریم با اتمام این طرح ها و به بهره برداری رسیدن آنها، سهم قابل توجهی از سفرهای حومه ای در کلانشهرها و همچون تهران را برعهده بگیریم.

1399/03/10
12:37:36
5.0 / 5
1987
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان