مقام مسئول در سازمان هواپیمایی:

ستاد ملی كرونا اجازه دهد، تعداد پروازهای داخلی را افزایش می دهیم

ستاد ملی كرونا اجازه دهد، تعداد پروازهای داخلی را افزایش می دهیم به گزارش فراز برج معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی كشوری اظهار داشت: رشد پروازهای داخلی تابع مصوبات ستاد ملی مبارزه با كروناست.به گزارش فراز برج به نقل از صداوسیما، مرتضی دهقان گفت: رشد پروازهای داخلی تابع مصوبات ستاد ملی مبارزه با کروناست و برقراری و توسعه پروازهای خارجی هم در گروی مقررات بهداشتی دو کشور مبدا و مقصد است.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: سفرهای هوایی بعد از شیوع ویروس کرونا در مقطعی به شدت کم شد و در شرایط اوج این بیماری در کشور، تا ۹۵ درصد پروازهای داخلی هم به این خاطر کنسل شد، اما از اردیبهشت ماه، با مهار و کنترل تدریجی این ویروس تقاضا برای این سفر به مرور درحال افزایش است.
وی اضافه کرد: گرچه همچنان تقاضای سفرهای هوایی پایین است، اما این خدمت برقرار است و هرچه به سمت تابستان و کنترل بیشتر ویروس کرونا پیش می رویم، سفرهای هوایی داخلی افزایش می یابد.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری درباب میزان پروازهای خارجی نیز اظهار داشت: در بخش خارجی همچنان تعدادی پرواز به برخی کشورهای اروپایی و آسیایی برقرار است که بیشتر این پروازها برای بازگرداندن اتباع ایرانی از دیگر کشورهاست.
وی اضافه کرد: بحث افزایش پروازهای خارجی علاوه بر مقررات داخلی تابع مقررات سایر کشورها و وضعیت کنترل این بیماری در آن کشورهاست چونکه کشور ما از منظر کنترل کرونا در وضعیت بهتری نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر قرار دارد.
به گفته دهقان، در موضوع برقراری پروازهای خارجی، سازمان هواپیمایی کشوری تابع مقررات بهداشتی و اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
وی همین طور درباب رعایت دستورالعمل های بهداشتی در پروازهای خارجی اظهار داشت: برمبنای مصوبه وزارت بهداشت، از مسافران کشورهای پرخطر علاوه بر غربالگری و تست کرونا در فرودگاه، تعهد گرفته می شود که به مدت ۱۴ روز در قرنطینه خانگی باشند و همین طور از مسافران کشورهای دیگر نیز تست غربالگری کرونا انجام می شود.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: پروازهای خارجی که از قبل وجود داشته همچنان برقرار است، ولی پرواز جدیدی برقرار نشده است و در این خصوص منتظر اعلام شرایط وزارت بهداشت و همین طور تطبیق آن با مقررات بهداشتی دیگر کشورها هستیم.


منبع:

1399/03/13
13:29:23
5.0 از 5
2769
تگهای خبر: آموزش , پرواز , فرودگاه , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان