معاون وزیر راه:

۶۷۰ واحد مسكن ملی تابستان سال جاری افتتاح می شود

۶۷۰ واحد مسكن ملی تابستان سال جاری افتتاح می شود به گزارش فراز برج معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از تحویل اولین واحدهای مسكن ملی در تابستان سال جاری به متقاضیان اطلاع داد و اظهار داشت: با دریافت مالیات از خانه های خالی، بازار مسكن كنترل خواهد شد.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده در مورد تقویت عرضه مسکن و برنامه ها و سیاست های وزارت راه و شهرسازی، اظهار داشت: در زمان شروع به فعالیت آقای اسلامی وزیر راه و شهرسازی، حدود ۵۰۰ هزار واحد مسکونی مهر باقیمانده بود که امروز این رقم به ۶۳ هزار واحد رسیده است.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر شهری که عملیات اجرای آنها شروع شده بود، الان ۶۳ هزار واحد باقیمانده است.
به گفته محمودزاده، از زمان انتخاب محمد اسلامی بعنوان وزیر راه و شهرسازی، ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مهر تحویل متقاضیان شد و ۱۲۰ هزار واحد هم آماده تحویل است که تنها انشعابات و تأسیسات آنها باقیمانده است.
۱۰۰ هزار واحد مسکونی مهر باقیمانده پرونده حقوقی دارند
وی خاطرنشان کرد: از ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهری که برای تکمیل برنامه ریزی شده بود ۱۰۰ هزار واحد دارای پرونده های حقوقی هستند.
محمودزاده با یادآوری اینکه ۶۳ هزار واحد باقیمانده بزودی تکمیل و تحویل متقاضیان می شود در مورد دیگر برنامه های وزارت راه و شهرسازی برای تقویت عرضه مسکن به اجرای طرح اقدام ملی مسکن اشاره نمود و توضیح داد: در دولت دوازدهم طرح اقدام ملی مسکن و ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای دهک های ۴ تا ۷ شروع شد.
همچنین، ساخت ۲۰۰ هزار واحد برای دهک های یک تا ۳ هم از دیگر برنامه هایی در دست اجراست.
اولین افتتاح های طرح اقدام ملی مسکن در تابستان ۹۹
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در اجرای طرح اقدام ملی مسکن راه اندازی ۶۷۰ واحد مسکونی برای کارکنان وزارتخانه ها و سازمان های دیگر در برنامه قرار گرفته است.
وی مجموع سیاستگذاری ها و برنامه ریزی های وزارتخانه راه و شهرسازی را در عرضه مسکن که اجرایی و عملیاتی هم شده است یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی عنوان نمود و اظهار داشت: در تابستان سال جاری نخستین افتتاح های اقدام ملی مسکن انجام می شود که تاثیر جدی بر رونق مسکن خواهد گذاشت.
اخذ مالیات از خانه های خالی با راه اندازی سامانه املاک و اسکان
محمودزاده همینطور یکی از اصول اصلی کنترل بازار مسکن را مالیات عنوان نمود و اظهار داشت: شناسایی واحدهای خالی مقدمه دریافت مالیات است. سال قبل در بهمن ماه با تلاش وزارت راه و شهرسازی سامانه املاک و اسکان افتتاح شد. با عنایت به این که اطلاعات لازم برای بارگذاری در این سامانه باید از دستگاه های مختلف دریافت می شد، هیأت دولت مجوز در اختیار قرار دادن این اطلاعات را در سامانه املاک و اسکان و جهت استفاده سازمان امور مالیاتی صادر کرد.
وی خاطرنشان کرد: با مصوبه هیئت دولت، بخشی از بارگذاری اطلاعات در این سامانه انجام شده است و بزودی این برنامه اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

1399/03/21
11:40:40
5.0 از 5
2699
تگهای خبر: دستگاه , رونق , ساخت , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان