مدیركل راه و شهرسازی استان قزوین:

سهم استان قزوین در اقدام ملی ۱۰ هزار واحد مسكونی است

سهم استان قزوین در اقدام ملی ۱۰ هزار واحد مسكونی است به گزارش فراز برج مدیركل راه و شهرسازی استان قزوین اظهار داشت: سهم استان قزوین در اقدام ملی مسكن ۱۰ هزار واحد تعیین شده كه زمین مناسب برای ساخت در ۱۱ شهر واگذار شده است.


به گزارش فراز برج به نقل از مهر؛ ابراهیم مبارک قدم در مراسم آغاز طرح اقدام ملی مسکن که عصر دوشنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار و نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید تصریح کرد: با ابلاغ سیاست های مسکن برای افراد کم درآمد از سال قبل طرح اقدام ملی در دستور کار قرار گرفت. وی بیان نمود: با تأمین زمین در ۱۱ شهر برای حدود ۹۷۸۱ واحد مسکونی ثبت نام شده اقدام نموده ایم که برای ۵۷۸۷ واحد مسکونی برنامه ریزی صورت گرفته است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین خاطرنشان کرد: در ناحیه شهری مهرگان در اجرای فاز اول طرح اقدام ملی مسکن ساخت ۱۲۰۰ واحد مسکونی با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام عملیاتی خواهد شد که در این راستا ۳۰ هکتار زمین پیشبینی شده است. وی اظهار داشت: تفاهم نامه یک هزار و ۱۴ واحد منعقد شده و با همکاری وزارت دفاع و تغییر کاربری اراضی برای ساخت ۴۳۰ واحد توسط سپاه هم اقدام شده است.
مبارک قدم افزود: همینطور ظرفیت ساخت ۶۱۹ واحد در بافت فرسوده شناسایی شده و با تشکیل پرونده حدود ۲۸ هکتار از اراضی ملی به بنیاد مسکن و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام این کار عملیاتی خواهد شد. وی بیان نمود: بیشتر از ۶۸۰۰ نفر در استان برای طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند که در مرحله اول تعداد ۶۵۳۲ نفر پالایش شدند و شرایط لازم را دارند. مبارک قدم افزود: در سایت مهرگان طرح اقدام ملی در زمینی به مساحت ۲۲ هکتار اجرا خواهد شد و این طرح با در نظر گرفتن موضوعات فرهنگی و اجتماعی، برای ایجاد تعلق و افزایش کیفیت سکونت شهری در مهرگان، با ساخت واحدهای مسکونی دو ۴ واحدی با متراژ ۸۲ متر با ایجاد تنوع در پلان و نماها، ایجاد می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین خاطرنشان کرد: تأمین ۱۰۰ درصدی پارکینگ ساکنین، بهره گیری از فناوری نوین ساخت با لحاظ کردن نشانه های بومی در سیما و منظر شهری، طراحی واحدهای دسترسی پذیر برای افراد کم توان حرکتی، تأمین سرانه های شهری و معابر و خدمات برای جمعیت پیشبینی شده، ایجاد کاربری مذهبی، فرهنگی در ورودی سایت، بعنوان نشانه شهری، ایجاد کاربری تجاری متمرکز و خطی و پیشبینی فضای باز شهری در اجرای طرح اقدام ملی مسکن لحاظ شده است.

وی بیان نمود: آماده سازی برای طرح اقدام ملی مسکن از خرداد ماه شروع شده و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام نسبت به واگذاری پروژه به پیمانکاران اقدام شده است. مبارک قدم تصریح کرد: ناحیه شهری مهرگان برای ۲۷ هزار مسکن مهر طراحی شده و ۲۵۰ هکتار برای اجرای طرح اقدام ملی پیشبینی شده و جمعیت این ناحیه شهری به ۱۰۰ هزار نفر خواهد رسید.
وی ایجاد راه دسترسی ناحیه شهری مهرگان به قزوین را از ضروریات این منطقه دانست و اظهار داشت: در صورت تأمین اعتبار مناسب می توانیم مسیر دسترسی جدیدی برای تردد ساکنان ناحیه شهری مهرگان به قزوین راه اندازی نماییم. داراب بیرنوندی مدیرعامل آبفای استان قزوین هم اظهار داشت: در ناحیه شهری مهرگان ۲۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب و آبرسانی بوجود آمده و انتقال آب از مسیر ۱۲ کیلومتری انجام می شود.
وی افزود: ایجاد شبکه آب و فاضلاب در این ناحیه ۱۹۶ میلیارد تومان نیاز دارد که با کمک مسؤلان استانی و کشوری برای حل آن باید اقدام نمود.
بیرنوندی خاطرنشان کرد: در استان قزوین بیشتر از ۵۷۰ هکتار بافت فرسوده داریم که باعث شکستگی بیش از اندازه شبکه آب هستیم که ر این راستا پارسال ۱۸۷ حادثه فرونشست و شکستگی لوله های آب و فاضلاب داشتیم.


منبع:

1399/04/10
13:27:22
5.0 از 5
2866
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان