تفاهم نامه ای برای احیای جنگل های بلوط زاگرس

تفاهم نامه ای برای احیای جنگل های بلوط زاگرس فراز برج: به دنبال امضای تفاهم نامه ای مشترك و چهارجانبه بین پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و چند نهاد دیگر؛ این مركز پژوهشی، برای احیای روستای الگن كهگیلویه و بویراحمد و جنگل های بلوط زاگرس همكاری می كند.


به گزارش فراز برج به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، تفاهم نامه چهار جانبه همکاری برای احیاء روستای الگن و جنگل های بلوط زاگرس به امضای ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد، موسسه سفیران امید چاروسا (بنیاد الگن) و شرکت مهندسان مشاور عمارت خورشید رسید.
که در امتداد اولویت های سال جاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و بمنظور توسعه همکاریهای علمی و کاربردی و بهره گیری از توان گروه های پژوهشی، جامعه حرفه ای، نیروهای داوطلب و ساکنان بومی روستای الگن و سکونتگاه های همجوار آن در احیای ساختارهای طبیعی، فرهنگی و میراثی و حوزه نفوذ فرهنگی و طبیعی روستای الگن در استان کهگیلویه و بویراحمد، این تفاهم نامه به امضای متولیان این نهادها رسید.
بهروز عمرانی - رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری - آمادگی این مرکز را برای همکاری برای ثبت روستا در لیست ملی و همین طور حمایت های علمی و پژوهشی درباب آموزش و احیای هنرهای سنتی و مطالعات مردم شناسی منطقه اعلام نمود.
همین طور مجید صفایی - مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد – نیز با تاکید بر انجام اقدامات لازم برای مرمت بناهای تاریخی و خانه های روستایی منطقه، هدف از این همکاری را فراهم کردن زیر ساخت های لازم گردشگری پایدار و مبتنی بر بوم گردی که روستای الگن بعنوان یک نمونه پایلوت و الگو در این منطقه خواهد بود، دانست.
به قول او سایر روستاهای منطقه نیز برای همکاری و همراهی با چنین طرح هایی ترغیب و اعلام آمادگی کرده اند.
منبع:

1399/04/16
17:14:25
5.0 از 5
2433
تگهای خبر: آموزش , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان