پذیره نویسی اوراق رهنی بخش مسكن شروع شد

پذیره نویسی اوراق رهنی بخش مسكن شروع شد فراز برج: یك مقام مسئول بانكی از آغاز پذیره نویسی اوراق رهنی بانك عامل بخش مسكن تا سقف هزار میلیارد تومان در روز جاری آگاهی داد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، بهرنگ اسدی در مراسم تشریح آغاز پذیره نویسی اوراق رهنی تسهیلات مسکن در فرابورس ایران اظهار داشت: سال ۹۵ مرحله اول انتشار اوراق رهنی تا ۳۰۰ میلیارد تومان انجام شد اما به سبب بروز برخی ایرادات حقوقی و فقهی، انتشار اوراق جدید تا امروز به تعویق افتاد.
وی اضافه کرد: امروز مرحله دوم پذیره نویسی اوراق رهنی بخش مسکن تا هزار میلیارد تومان در فرابورس شروع می شود اما تا آخر سال برنامه انتشار دو نوبت دیگر اوراق رهنی تا هزار میلیارد تومان در هر نوبت در برنامه این بانک قرار دارد.
این مقام مسئول بانکی افزود: سررسید اوراق دو ساله بوده و بازپرداخت اصل آن در آخر سررسید انجام می شود اما سود مربوطه هر سه ماه یک دفعه به حساب دارندگان اوراق واریز خواهد شد.
اسدی با اعلان اینکه پیش بینی می شود استقبال خوبی انجام گیرد، اظهار داشت: برای انتشار این اوراق، ۱۳۷ هزار فقره تسهیلات فروش اقساطی با نرخ های ۹ تا ۱۸ درصد وابسته به بانک عامل بخش مسکن پشتوانه این اوراق قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: مقرر است این اوراق بعنوان تامین مالی تسهیلات مسکن به متقاضیان دریافت این تسهیلات وارد چرخه بانکی شود. به محض تامین اعتبار هزار میلیارد تومانی از فروش این اوراق، بلافاصله بانک عامل بخش مسکن وظیفه پرداخت تسهیلات را در دستور کار قرار خواهد داد.
به گفته وی، اوراق از فردا آماده عرضه در فرابورس بوده و متقاضیان می توانند خرید و فروش آنرا از فردا شروع کنند. این اوراق در گروه اوراق فرابورس عرضه شده و دامنه نوسان نامحدود دارد.
اسدی اشاره کرد: برنامه تخصیص این منابع به صندوق های مختلف بانک عامل بخش مسکن تهیه شده و به تناسب میان انواع تسهیلات مانند صندوق پس انداز مسکن یکم و یا تسهیلات از محل اوراق، این منابع توزیع خواهد شد.
وی اشاره کرد: اوراق رهنی به نام فرد صادر می شود و مبلغ اسمی هر برگه ۱۰۰ هزار تومان است. درآمد حاصل از فروش اوراق نیز صرف اعطای تسهیلات جدید به مشتریان این بانک خواهد شد.


منبع:

1399/04/23
22:24:07
5.0 از 5
2533
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان