گزارش فراز برج؛

بخش جغین از نبود زیرساخت های ورزشی رنج می برد

بخش جغین از نبود زیرساخت های ورزشی رنج می برد بخش جغین در شهرستان رودان در رشته های مختلف ورزشی از استعدادهای زیادی برخوردار می باشد كه باید زمینه بروز این استعدادها فراهم گردد.


خبرگزاری مهر - گروه استان ها: بخش جغین با بیشتر از ۱۷ هزار نفر جمعیت در فاصله ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان رودان قرار دارد و شغل اغلب اهالی آن کشاورزی، باغداری و دامداری است. بخش جغین در شهرستان رودان دارای بازیکنان و ورزشکاران مستعدی است و این بازیکنان می توانند در مسابقات استانی، ملی و حتی در صورت فراهم شدن زمینه مساعد در رقابت های بین المللی هم حرفی برای گفتن داشته باشند اما متأسفانه تابحال جغین در حوزه زیرساخت های ورزشی غریب و مظلوم واقع شده است و آن طور که باید و شاید به این بخش اهمیت داده نمی گردد. نبود زیرساخت های مناسب، باعث نابودی و به تعطیل کشاندن برخی از ورزش ها شده است که اگر بزودی به این مورد رسیدگی نشود سبب سرخوردگی نوجوانان و جوانان ورزشکار این بخش می شود و می تواند خسارات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. جوانان و نوجوانان زیادی به سبب نبود زیرساخت های لازم برای گذراندن اوقات فراغت مناسب که مهمترین آنها ورزش است به سمت صدمه های اجتماعی گرایش پیدا می کنند که ازاین رو صدمه های جبران ناپذیری به جامعه وارد می شود. ورزشکاران با همت و با غیرت جغینی تابحال با وجود نبود زیرساخت ها و امکانات مناسب برای انجام تمرینات ورزشی، بارها در رشته های مختلف برای شهرستان رودان و استان افتخارآفرینی کرده اند. عمران دهکار، مسئول نمایندگی ورزش و جوانان بخش جغین که از سال ۸۵ تابحال در این سمت مشغول فعالیت است و هنوز بعد از ۱۴ سال وضعیت کاری وی در زمینه بیمه و دریافت حقوق معلوم نیست در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ۱۲ تیم فوتبال، ۱۶ تیم فوتسال، ۶ تیم والیبال، تیم های کاراته، کونگ فو در دو بخش برادران و خواهران، تنیس روی میز و دومیدانی در جغین فعال می باشند. وی به معرفی شاخص ترین ورزشکاران بخش پرداخت و اضافه کرد: «رام پیری» پسر نوجوان جویای نام جغینی در رشته کاراته در رده آسیایی صاحب مقام برتر است. دهکار افزود: «مرضیه رونما» یکی از بانوان کونگ فوکار بخش جغینی تا کنون موفق به کسب سه مدال کشوری و چندین مقام استانی شده است. «محمدرضا نیکخو» در رشته دومیدانی رده جوانان صاحب مقام نخست استانی شده است. مسئول نمایندگی ورزش و جوانان بخش جغین اضافه کرد: تیم فول کونگ فو این بخش هم علیرغم کمبود امکانات و زیرساخت های لازم در مسابقات شهرستانی و استانی توانسته است خوش بدرخشد. وی با اشاره به استعدادهای بالقوه فراوان در رشته فوتبال، اشاره کرد: به سبب نبود زیرساخت ها شرایط برای معرفی و شناساندن این استعدادها مهیا نشده است و تنها «حسن رمون زاده» چهار سال پیش با آلومینویم هرمزگان به دنیای فوتبال کشور معرفی و به تیم دسته اولی شیرین فراز کرمانشاه پیوست که متأسفانه با مصدومیت روبرو شد. دهکار اظهار داشت: هم اکنون تیم فوتبال «غدیر قلعه» در دسته اول استان و تیم فوتسال «آرش فیض آباد» بخش جغین در لیک برتر استان حضور دارند.
دولت به وعده هایش در حوزه ورزش روستایی عمل کند همایون راستین رئیس شورای اسلامی بخش جغین در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن گلایه از عدم عزم جدی مسؤلان برای حل مشکلات ورزش بخش ۱۷ هزارنفری جغین، اظهار داشت: تعداد چهار هزار ورزشکار بیمه شده در رشته های مختلف ورزشی بخصوص فوتبال بخش جغین از کمبود زیرساخت هایی نظیر زمین چمن مناسب، سالن ورزشی، استخرشنا، سالن سقف کوتاه بانوان و… رنج می برند. وی ادامه داد: از آئین کلنگ زنی زمین فوتبال چمن مصنوعی بخش جغین توسط معاون سیاسی وقت استانداری هرمزگان قریب به یک سال می گذرد و تابحال خبری از فعالیت دراین زمینه نشده است. رئیس شورای اسلامی بخش جغین خاطرنشان کرد: این آئین در هفته دولت سال گذشته با حضور فرماندار و مدیران شهرستان رودان برگزار گردید و قرار بر این بود که در دهه فجر همان سال به بهره برداری برسد که هیچ وقت عملی نشد. راستین به پروژه ورزشی نیمه تمام رها شده در جغین اشاره و افزود: قریب به ۱۵ سال است که سالن ورزشی جغین جنوبی نیمه تمام رها شده، این درحالی است که جوانان جغین جنوبی از ناصرآباد گرفته تا کم کرت و زردشمع از هرگونه زیرساخت مناسب و امکانات ورزشی بی نصیب هستند.
وی با اذعان به اینکه تا کی باید برای گرفتن حق نوجوانان و جوانان ورزشکار بخش ازمسئولان التماس نماییم، بیان نمود: این گونه رفتار هیچ سنخیتی با این شعار که مسؤلان خادم مردم و مردم ولی نعمتان این انقلاب هستند ندارد. باآنکه بعد از پیروزی انقلاب به حوزه ورزش در خیلی از مناطق کمتر برخوردار کشور توجه ویژه شده است اما هنوز بعضی از شهرها، بخش ها و روستاها هم وجود دارند که از قافله توسعه سرانه ورزشی جا مانده اند که یکی از این مناطق بخش جغین شهرستان رودان در شرق هرمزگان است. کرمشاه شمس الدینی، نماینده دهیاران بخش جغین در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مجموع امکانات ورزشی در یک بخش ۱۷ هزار نفری، یک سالن چند منظوره بدون سیستم سرمایشی و نور کافی با سرویسهای بهداشتی خراب و یک زمین فوتبال خاکی است که دوسال پیش توسط میرزاد معاون سیاسی وقت استاندار کلنگ چمن مصنوعی آن به زمین زده شد و هیچگاه اجرایی نشد. دهیار روستای قلندری اضافه کرد: دهستان جغین جنوبی این بخش هم با ۹ هزار جمعیت بدون هیچ امکانات ورزشی است و یک سالن قریب به ۱۵ سال قبل توسط سپاه بنا شد و ۳ سال است که نیمکاره رها شده است. این بخش با وجود استعدادهای فراوان در رشته های ورزشی مختلف اما متأسفانه تابحال مورد غفلت قرار گرفته و امید است دلسوزان انقلاب و نظام و دولتمردان در رسیدگی به این امر و توجه به این بخش اهتمام ویژه ای داشته باشند. بدون شک افزایش سرانه فضاهای ورزشی و سرمایه گذاری در این عرصه نقش مهمی در توسعه، سلامت جامعه و کاهش بزهکاری و جرم خواهد داشت.


منبع:

1399/04/29
17:12:02
5.0 از 5
2508
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان