مدیركل آموزش و پرورش هرمزگان:

نخستین استودیو تخصصی تولید محتوای الكترونیكی هرمزگان

نخستین استودیو تخصصی تولید محتوای الكترونیكی هرمزگان به گزارش فراز برج مدیركل آموزش و پرورش هرمزگان از افتتاح نخستین استودیو تخصصی تولید محتوای الكترونیكی آموزش و پرورش استان با هزینه بالغ بر سه میلیارد ریال اطلاع داد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، موسی دادی زاده سرخائی در آئین را اندازی نخستین استودیو تخصصی تولید محتوای الکترونیکی آموزش و پرورش هرمزگان اظهار داشت: برای تولید فیلم های آموزشی و محتوای الکترونیکی که قابلیت پخش در مرکز صدا و سیمای خلیج فارس و برنامه شاد را داشته باشد، استودیو فیلم برداری اداره تکنولوژی وگروههای آموزشی آموزش و پرورش به راه افتاده است.
وی اضافه کرد: جهت راه اندازی این استودیو تخصصی بیشتر از سه میلیارد ریال تابحال هزینه در بر داشته است که با خرید دوربین های پیشرفته فیلم برداری در آینده، بستر مناسب تری برای تولید محتوای الکترونیکی ایجاد می شود.
دادی زاده خاطرنشان کرد: با عنایت به بازگشایی مدارس در ۱۵ شهریور ماه ۹۹ و قرار گرفتن در وضعیت بیماری کرونا و احتمال برگزاری کلاس ها به صورت نیمه حضوری و یا غیر حضوری، برآن شدیم که به تولید محتوای الکترونیکی درس های مختلف در فضای مجازی و شبکه شاد بپردازیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان افزود: تا قبل شروع سال تحصیلی قریب به ۵۰ درصد کتب درسی تولید محتوا می شوند و مابقی دروس در حین سال تحصیلی به صورت دیجیتالی تولید محتوا می شود.
دادی زاده با اشاره به اینکه تولید محتوا به منزله عدم دخالت معلم در امر تحصیل دانش آموزان نیست، افزود: همراه با محتوای الکترونیکی معلمین کلاس های درس هم بر روند تدریس نظارت و دخالت دارند و معلم در کنار محتوای تولید شده توضیحات خویش را برای دانش آموزان عرضه می دهد.
این مسئول بیان داشت: برخی از روستاهای ما که پارسال به اینترنت متصل نبودند در جهت ماده ۶۹ قانون برنامه توسعه اینترنت دار شده اند و حدود سه هزار مدرسه ما به اینترنت وصل می شوند و پیشبینی می نماییم حدود ۹۵ درصد دانش آموزان امکان استفاده از آموزش های فضای مجازی و برنامه شاد را بدست آورند و روند آموزشی مابقی دانش آموزان که اغلب روستاهای سخت عبور و کم جمعیت هستند، هم با عرضه درسنامه و استفاده از معلمان راهنمای تعلیماتی (راهبران آموزشی) به صورت مطلوبی پیگیری شود.


1399/05/11
15:20:10
5.0 از 5
2575
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان