مقام مسئول وزارت راه:

وام ودیعه اجاره مسكن، این هفته یا هفته آینده پرداخت می شود

وام ودیعه اجاره مسكن، این هفته یا هفته آینده پرداخت می شود به گزارش فراز برج مدیركل دفتر اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: وام ودیعه مستأجران در هفته جاری یا نهایتاً هفته آینده اعطا می شود.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، پروانه اصلانی درباب جزئیات پرداخت وام ودیعه مسکن به مستأجران واجد شرایط، برمبنای مصوبه ستاد ملی کرونا، اعلام نمود: مقدمات پرداخت وام ودیعه مسکن که شامل شناسایی و ثبت نام متقاضیان واجد شرایط استفاده از این تسهیلات بوده توسط وزارت راه و شهرسازی انجام شده است.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی افزود: الان اسامی واجدان شرایط دریافت وام ودیعه مسکن به بانک ها اعلام شده است و پیش بینی می شود با برنامه ریزی هایی که انجام گرفته در هفته جاری و یا نهایتاً هفته آینده، پرداخت وام ودیعه مسکن به مستأجران واجد شرایط آغاز شود.
اصلانی اضافه کرد: ۱۵ بانک پرداخت این تسهیلات را برعهده خواهند گرفت و متقاضیان واجد شرایط می توانند با بیان قبلی برای دریافت این تسهیلات در زمان اعلام شده به بانک ها مراجعه کنند.
وی با یادآوری این مطلب که وام ودیعه مسکن در تهران ۵۰ میلیون تومان، در سایر کلانشهرهای بالای یک میلیون نفر جمیعت همچون مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه ۳۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان است، توضیح داد: سقف وام ودیعه مسکن طبق اعلام رسمی پرداخت می شود مگر آنکه متقاضیان خود درخواست مبلغی پایین تر را داشته باشند.
اصلانی اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی ثبت نام کنندگان وام ودیعه مسکن واجد شرایط را به بانکهای پرداخت کننده معرفی کرده است. بانک ها ظرف چند روز آینده پرداخت وام ودیعه مسکن را آغاز خواهند کرد.
وی اعلام نمود: هنوز پرداخت ها آغاز نشده است اما پیش بینی می شود وام ودیعه مسکن با هماهنگی بانک ها طی این هفته و یا نهایتاً هفته آتی به واجدان شرایط، پرداخت گردد.
گفتنی است، گروه های مشمول دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن، کارگران و حقوق بگیران ثابت با اولویت ازدواج های جدید و خانواده های پنج نفر و بیشتر، مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور، و همین طور زنان سرپرست خانوار هستند. همین طور شرایط لازم برای دریافت تسهیلات شامل داشتن فرم ج سبز در سامانه وزارت راه و شهرسازی، نداشتن سابقه مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد، متأهل یا سرپرست خانوار بودن، داشتن سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، و اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و کد رهگیری است.


منبع:

1399/05/27
10:31:11
5.0 از 5
1753
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان