دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منكر هرمزگان:

در هرمزگان جامعه نسبت به منكرات چندان حساس نیست

در هرمزگان جامعه نسبت به منكرات چندان حساس نیست به گزارش فراز برج هرمزگان دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منكر هرمزگان با اشاره به اینكه متأسفانه در هرمزگان جامعه نسبت به منكرات چندان حساس نیست، بیان كرد: مطالبه گری در هرمزگان در سطح پایین قرار دارد و باید از مردم خواهش نماییم تا در زمینه مطالبه گری فعال شوند.حجت الاسلام والمسلمین حسن کریمی، دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان هرمزگان بامداد امروز(۲۹ مردادماه) در نشستی خبری، اضافه کرد: آنچه از قرآن کریم، روایات و احادیث ائمه و نظر اندیشمندان و بزرگان برمی آید و استنباط می شود اهمیت و اولویت "امر به معروف و نهی از منکر" است و اهمیت و آن از تمامی دستورات الهی بالاتر است.

وی با اعلان اینکه اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه شود، تمامی دستورات الهی اجرایی می شود، اظهار نمود: فرهنگسازی صحیح در گرو اجرای درست امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

کریمی با اشاره به اینکه علت آنکه به خیلی از دستورات الهی بی توجهی می شود یا در جامعه شاهد برخی منکرات هستیم عدم اجرای درست و عملی کردن امر به معروف و نهی از منکر است، اشاره کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه شود شاهد عدم وجود منکرات در جامعه و فرهنگسازی صحیح و اجرای درست عدالت هستیم.

وی افزود: اجرای امر به معروف و نهی از منکر وظیفه مردم است و باید مردم خود آمر به معروف و نهی کننده از منکر باشند و این مساله بدون مشارکت مردم عملی نمی گردد.

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر هرمزگان با اعلان اینکه مردم باید مطالبه گر باشند و در مقابل تخلفات و پایمال شدن حقشان سکوت نکنند، عنوان کرد: اصحاب رسانه نقش مهمی در این وادی دارند و بعنوان پل ارتباطی مردم و مسئولان باید خود نقش مطالبه گری و روشنگری در بحث امر به معروف و نهی از منکر داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه شهادت امام حسین(ع) خود نتیجه ترک امر به معروف و نهی از منکر جامعه آن زمان بود، اضافه کرد: اگر پرچم امر به معروف و نهی از منکر زنده نگاه داریم، نظام سالامی حفظ و پیشرفت و رشد می کند

کریمی با اعلان اینکه در ستاد امر به معروف و نهی از منکر به دنبال احیای این دستور الهی هستیم، اشاره کرد: به دنبال ایجاد گروه های جهادی از خود مردم برای بسط امر به معروف و نهی از منکر در جامعه هستیم و دراین زمینه شرایط و آموزش موردنیاز را فراهم می نماییم.

وی افزود: قانون پشتیبانی از آمران به معروف و ناهیان از منکر در سال ۹۴ در ۲۴ ماده به تصویب رسیده و اگر آنرا به درستی اجرایی نماییم شاهد تحولی شگرف در جامعه خواهیم بود.

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر هرمزگان با اشاره به اینکه متأسفانه در هرمزگان جامعه نسبت به منکرات چندان حساس نبوده و بی تفاوتی نسبت به منکرات وجود دارد، بیان کرد: مطالبه گری در هرمزگان در سطح پایین قرار دارد و باید از مردم خواهش نماییم تا در زمینه مطالبه گری فعال شوند.

وی با اعلان اینکه زمانی که مردم پای کار نباشد مطالبه گری در جامعه شکل نگرفته و شاهد رواج منکرات در تمامی زمینه ها خواهیم بود، اشاره کرد: طی یکسال اخیر گزارشاتی به دستمان رسیده که حتی در این بین مدیران دستگاه های اجرایی هم قرار داشته و با ورود ستاد امر به معروف و نهی از منکر سبب تغییر رویه و نتیجه مثبت بوده ایم.

کریمی در آخر از مهم ترین وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر را تعامل دوطرفه با دستگاه ها برشمرد و اظهار داشت: ستاد باید در ارتباط با دستگاه ها در یک تعامل دو طرفه باشد و برای تحقق این فریضه الهی به دستگاه ها کمک نماید، آنها نیز به ستاد کمک فکری و برنامه داده و مطالبه گری کنند تا ستاد امر به معروف بتواند اهداف خودش را به انجام برساند.

منبع:

1399/05/29
22:37:58
5.0 از 5
1776
تگهای خبر: آموزش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان