جانشین فرمانده انتظامی:

به اراذل و اوباش اجازه عرض اندام نمی دهیم

به اراذل و اوباش اجازه عرض اندام نمی دهیم به گزارش فراز برج هرمزگان جانشین فرمانده انتظامی با اشاره به اینكه به هیچ عنوان به اراذل و اوباش اجازه عرض اندام نمی دهیم، اظهار نمود: سال جاری عملكرد نیروی انتظامی در تمام شاخص ها بهتر شده كه نشان دهنده تلاش كاركنان این نیرو است اما سرقت به عنوان  یك پدیده چند وجهی باید از زوایای مختلف به آن توجه گردد.سردار قاسم رضایی بامداد امروز(پنجم شهریورماه) در جمع خبرنگاران، قاچاق کالا را یکی دیگر از خط قرمزهای نیروی انتظامی دانست و عنوان کرد: مبارزه با قاچاق کالا خواسته مهم مقام معظم رهبری و سایر بخش های نظام است.

وی با اشاره به اینکه استقرار پلیس در گمرکات هم با هدف تقویت مبارزه با قاچاق کالا بوده که تابحال نتایج رضایت بخشی داشته است، اظهار نمود: پلیس برای معیشت مرزنشینان هم اهمیت قائل بوده و قانون کالای ملوانی یا ته لنجی را به رسمیت می شناسد اما اجازه نمی دهد مافیای قاچاق کالا از این قانون سوءاستفاده کند.

جانشین فرمانده انتظامی افزود: بزودی فرمانده پلیس گمرک در ستاد گمرکات کشور مستقر خواهد شد و عضو ستاد گمرکات خواهد بود. در حقیقت پلیس گمرک بازو و یاری دهنده گمرک در مبارزه با قاچاق کالا است و در این زمان موفق به کشف بخش قابل توجهی از کالای قاچاق و بازپس گیری حقوق بیت المال شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه قرارگاه مرکزی مبارزه با اراذل و اوباش در پایتخت و متناظر آن در تمام استان ها و شهرستان ها راه اندازی شده تا این خواسته به حق مردم با برنامه ریزی و جدیت دنبال شود، افزود: به هیچ عنوان به اراذل و اوباش اجازه عرض اندام نمی دهیم و پاسخ نیروی انتظامی به آنها پشیمان کننده خواهد بود و در این حوزه مجرم سابقه دار و مجرم نوظهور تفاوتی نداشته و با قاطعیت با آنان برخورد خواهد شد.

سردار رضایی بیان نمود: سال جاری عملکرد نیروی انتظامی در تمام شاخص ها بهتر شده که نشان دهنده تلاش کارکنان این نیرو است اما سرقت بعنوان یک پدیده چند وجهی باید از زوایای مختلف به آن توجه گردد.

جانشین فرمانده انتظامی با اشاره به اینکه مهمترین قسمت در برخورد با سرقت، بحث پیشگیری است و برای تحقق این پیشگیری باید تمام امور پیوست امنیتی داشته باشد، اظهار نمود: صنعت خودروسازی یکی از مواردی است که باید با افزایش ضریب ایمنی خودرو ها در مرحله ساخت، به جلوگیری از سرقت کمک نماید.

او همینطور با تاکید بر ضرورت متناسب بودن هزینه جرم با مجازات آن عنوان کرد: نیروی انتظامی در مواردی با سارقانی مواجه می شود که بیشتر از ده بار سابقه سرقت داشتند و رکورد دستگیری فردی با ۳۷ بار سابقه سرقت هم وجود دارد.

سردار رضایی اظهار نمود: دستگاه قضایی هم در این حوزه با جدیت حضور دارد و از مجلس یازدهم مطالبه داریم تا قوانینی تصویب کند که در بحث سرقت، کار به پلیس و مرجع قضایی نرسد و اگر به این مرحله رسید قوانین و مجازات های سارقان بازدارنده باشد و این امر مصداق تحقق اقدام انقلابی از جانب مجلس انقلابی خواهد بود.

به گزارش فراز برج به نقل از ایسنا، همزمان با حضور جانشین فرمانده انتظامی، ساختمان جدید پلیس امنیت اخلاقی و اماکن عمومی هم در خیابان انتظام بندرعباس به بهره برداری رسید. این ساختمان دارای ۷۵۵ متر مربع زیربناست که با اعتبار ۱۵میلیارد ریال در مدت هشت ماه ساخته شده است.

منبع:

1399/06/05
17:30:42
5.0 از 5
1770
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان