مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد:

تخلیه و بارگیری ۵۰ میلیون تن كالای اساسی

تخلیه و بارگیری ۵۰ میلیون تن كالای اساسی به گزارش فراز برج مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: طی ۵ ماه نخست سال جاری ۵۰ میلیون تن كالای اساسی در بنادر كشور تخلیه و بارگیری شده است.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، محمد راستاد امروز در مراسم بهره برداری از کانال دسترسی بندر بوشهر، در جمع خبرنگاران تصریح کرد: به منظور تعمیق کانال دسترسی پذیرش کشتی های ۳۰ هزار تنی انجام شد که تابحال حدود ۱۹۰ میلیارد تومان منابع برای آن اختصاص داده شده است. این اقدام باعث تسریع در تخلیه و بارگیری کشتی های ۳۰ هزار تنی در بندر بوشهر و فضای محصور بندر بوشهر به فضایی بازتر تبدیل می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: جزیره نگین قابلیت توسعه تا آخر سال را دارد ازاین رو داشتن کانال دسترسی برای کشتی های سایز بزرگ قابلیت بسیار مهم محسوب می شود؛ همینطور توسعه پایانه مسافربری بندر خاک در دستور کار قرار گرفته و تلاش داریم در طول مدت ۱۵ ماه آنرا اجرا نماییم.
وی خاطرنشان کرد: اسکله پهلوگیری کشتی ها تا ۵۰ هزار تن در جزیره نگین تکمیل شده و تلاش داریم در ضلع شمال غربی جزیره استحصال شده ای را ایجاد نماییم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: همینطور مسیر دسترسی جزیره نگین در حال تکمیل است و زیرساخت اصلی فعالیت بندری در جزیره نگین فراهم گشته است. این روند برای رسیدن به ظرفیت کامل تداوم خواهد داشت.
راستاد اظهار داشت: در بندری که حداکثر مساحت آن ۶۰ هکتار است زمینه ایجاد پسکرانه تا ۵۰۰ هکتار را بوجود آورده ایم و به دنبال آن هستیم که برای تأسیسات روبنایی از قابلیت بخش خصوصی استفاده نماییم. تقاضاهایی از جانب بخش خصوصی برای جزیره نگین وجود دارد و مطمئناً به مرور علاوه بر سرمایه گذاری سازمان بنادر در تأسیسات زیربنایی در زمینه تأسیسات روبنایی هم سرمایه گذاری بخش خصوصی را جذب خواهیم کرد.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه بخش عمده ای از فعالیت بنادر به تخلیه و بارگیری کالا اختصاص دارد، اضافه کرد: بندر امام (ره) بعنوان هاب کالاهای اساسی به حساب می آید و برنامه ریزی کرده ایم که توزیع کالای اساسی بین بنادر کشور را داشته باشیم.
راستاد با اشاره به اینکه عمده کالاهای اساسی در بندر امام (ره) تخلیه و بارگیری می شود، تصریح کرد: در بندر شهید رجایی و چابهار هم طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش داریم واردات و صادرات کالاهای اساسی را انجام دهیم. در بندر بوشهر هم حجم قابل توجهی از تخلیه و بارگیری کالای اساسی را داریم که در مجموع سال قبل ۱۵۰ میلیون تن تخلیه و بارگیری در تمامی بنادر صورت گرفته که بخش عمده آن کالای اساسی بوده و سال جاری هم تابحال ۵۰ میلیون تن تخلیه و بارگیری انواع کالاهای اساسی انجام شده است.
وی با تاکید بر اینکه برای افزایش ظرفیت بنادر، طرح های توسعه ای را دنبال خواهیم کرد، اظهار داشت: مهمترین این برنامه ها ایجاد پایانه کانتینری در بندر شهید رجایی است و امیدواریم ۹۰۰ متر آن تا آخر سال جاری افتتاح و به بهره برداری برسد.
راستاد اضافه کرد: اسکله نفتی هم در بندر شهید رجایی در حال راه اندازی است و جزو پروژه های جهش تولید است که ظرفیت تخلیه و بارگیری را به هشت و نیم میلیون تن می رساند و البته تجهیز بندر هم در دستور کار ما قرار گرفته است.


منبع:

1399/06/06
14:32:49
5.0 از 5
1838
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان