مدیر كل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام كرد:

انجام ۴۲مورد عملیات جستجو و نجات دریایی در هرمزگان

انجام ۴۲مورد عملیات جستجو و نجات دریایی در هرمزگان به گزارش فراز برج مدیر كل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعلان اینكه 8شناور ناجی و36ایستگاه همیار ناجی كار جستجو و نجات دریایی را انجام می دهند، اظهار داشت: 42مورد عملیات جستجو و نجات دریایی درهرمزگان انجام شد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، مولفه هایی نظیر برخورداری از ۲۲۰۰ کیلومتر نوار ساحلی، تردد هزاران کشتی کوچک و بزرگ در آبهای حاکمیتی و بنادر استان، وجود ۱۴ جزیره، همین طور استقرار ۴۰ مرکز گردشگری دریایی در نقاط مختلف هرمزگان و…این استان را به مهمترین استان ساحلی کشور تبدیل نموده است.
از منظر گستردگی آبهای حاکمیتی و حجم عملیات جستجو نجات دریایی این استان نه فقط نخستین و مهمترین مرکز جستجو و نجات دریایی کشور در امر هماهنگی و ارتباط دهی اضطرار شناورهای ایرانی در آبهای بین المللی که در زمره فعالیت ترین مراکز جستجو و نجات منطقه نیز قرار دارد.
علی رضا محمدی کرجی ران مدیر کل بنادر و دریا نوردی هرمزگان ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در حوزه جستجو و نجات دریایی اظهارداشت: از شروع سال جاری تا نیمه شهریور ماه ۴۲ مورد عملیات جستجو و نجات توسط ۸ فروند ناجی در سراسر استان به انجام رسیده است.
وی اضافه کرد: تعداد ۳۶ ایستگاه همیار ناجی در استان وجود دارد که طی مدت یاد شده بیش از ۱۰ عملیات نیز توسط همیاران ناجی به ثبت رسیده است.
این مقام مسئول با اشاره به رسالت اداره کل بنادر ودریا نوردی درچارچوب کنوانسیون ها و الزامات ملی و بین المللی مبنی برصیانت از جان و مال دریانوردان اشاره کرد: در مدت یاد شده ۲۶ مورد خدمات پزشکی به کشتی های متردد در آبهای حاکمیتی ارائه شده است.
محمدی کرجی ران درباب مشارکت ارگانهای دریایی در عملیات های جستجو و نجات بیان داشت: مشارکت مدیریت ستاد بحران استان، ارگانهای دریایی، هلال احمر، دستگاههایی نظیر شهرداریها، سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی، تعاونیهای تجاری و صیادی و فرمانداریها و بخشداریها چه در بعد جستجو و نجات، چه از منظر حضور در مانورها فصلی و عملیات های اطفاء حریق درخور تحسین و شایسته تقدیر است.
گفتنی است، علاوه بر مراکز یاد شده تعداد ۷ مرکز جستجو و نجات فرعی در غرب، مرکز و شرق استان استقرار یافته که به محض اعلام اضطرار بوسیله تلفن ۱۵۵۰ (مرکز اضطرار اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان) و کانالهای ارتباط رادیویی دریایی بلافاصله تیمهای تجسس و نجات بر طبق موقعیت جغرافیایی به محل گسیل می یابند.


منبع:

1399/06/25
23:41:07
5.0 از 5
1728
تگهای خبر: ایمنی , بندر , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان