معاون سازمان راهداری مطرح كرد؛

راه اندازی ۱۰۹ هزار كیلومتر راه روستایی آسفالته پس از انقلاب

راه اندازی ۱۰۹ هزار كیلومتر راه روستایی آسفالته پس از انقلاب به گزارش فراز برج معاون سازمان راهداری با اشاره به اینكه تا پیش از انقلاب مجموع راه های روستایی كشور حدود ۹ هزار كیلومتر بود، اظهار داشت: پس از انقلاب ۱۰۹ هزار كیلومتر راه روستایی آسفالته راه اندازی شده است.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، شعبانعلی خاوری عصر دوشنبه در آئین افتتاح ۶۷۴ طرح راه روستایی کشور که به صورت نمادین در شهرستان طالقان برگزار شد، اظهار نمود: تا پیش از انقلاب مجموع راه های روستایی کشور نزدیک به ۹ هزار کیلومتر بود که ۲ هزار کیلومتر از این راه ها آسفالت و مابقی آن راه شوسه و خاکی بودند.
وی بیان نمود: امروز مجموع طول راه های روستایی کشور که آسفالت است نزدیک به ۱۱۱ هزار کیلومتر بوده و تقریباً ۱۵.۴ درصد طول راه های روستایی کشور آسفالت است.
معاون راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینکه بر مبنای برنامه ششم توسعه دولت مکلّف به آسفالت راه های روستاهای بالای ۲۰ خانوار است، خاطرنشان کرد: تقریباً از ۳۹ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار، راه ۳۱ هزار روستا آسفالت شده و ۸ هزار روستای باقی مانده هم در سال آتی و طی یک برنامه منسجم با کمک مجلس در تأمین منابع و سایر حمایت ها دارای راه آسفالته خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه در مهرماه سال قبل ۵ هزار و ۵۰۰ کیلومتر از شبکه راه های روستایی بهسازی و آسفالت شد، اظهار داشت: تا آخر شهریور سالجاری هم ۴ هزار کیلومتر از طریق های روستایی بهسازی و آسفالت و نزدیک به ۳ هزار کیلومتر محور روستایی راه اندازی شد.
خاوری با اشاره به اینکه از تمام پیمانکاران که در این فعالیت عظیم کمک کردند قدردانی می کنم، متذکر شد: امیدواریم با اقدامی جهادی بتوانیم رفاه و عمران را در روستاهای کشور ارتقا داده و دین خویش را به این قشر ادا نماییم.


منبع:

1399/07/16
14:15:41
5.0 از 5
1697
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان