مدیرعامل سازمان بنادر ودریانوردی:

هیچ شرایطی موجب توقف فعالیت بنادر كشور نشده است

هیچ شرایطی موجب توقف فعالیت بنادر كشور نشده است به گزارش فراز برج مدیرعامل سازمان بنادر ودریانوردی اظهار داشت: تا حالا هیچ شرایطی موجب حتی یك ساعت توقف و ركود بنادر تجاری كشور نشده و تمامی فعالیت ها در اسكله ها و بنادر به صورت شبانه روزی فعالیت می نمایند.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، محمد راستاد در مسافرت یک روزه به استان هرمزگان به همراه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، از بخش های مختلف بندر شهید رجایی همچون ترمینال های کانتینری و فله بازدید کرد و در جریان آخرین فعالیت ها و پروژه های این بندر قرار گرفت.
محمد راستاد در بازدید از بندر شهید رجایی در بندرعباس با اعلان اینکه تمامی فعالیت ها در بنادر تجاری کشور به صورت شبانه روزی و بدون وقفه برای بارگیری انواع محموله های صادراتی و تخلیه محموله های وارداتی در جریان است، عنوان کرد: از شروع سال جاری تا حالا در تمامی بنادر تجاری کشور که دارای ظرفیت ۲۴۶ میلیون تن هستند، بیش از ۷۰ میلیون تن تخلیه و بارگیری انواع کالاها صورت گرفته است.
وی افزود: هیچ شرایطی موجب نشده حتی یک ساعت بنادر کشور گرفتار رکود و توقف شوند و تمامی اسکله ها و بنادر برای تخلیه و بارگیری انواع محموله ها فعال می باشند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: در بنادر استان هرمزگان خصوصاً در بندر شهید رجایی بعنوان بندر اصلی کشور نیز فعالیت ها بی وقفه ادامه دارد و از شروع سال جاری تا حالا بیش از ۳۶ میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا و ۶۷۰ هزار TEU تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر شهید رجایی صورت گرفته است.
راستاد اشاره کرد: با وجود تمامی تحریم ها و تهدیداتی که به صورت ناعادلانه و غیر قانونی بر کشور ما تحمیل شده است و تلاش هایی که برای ایجاد مشکل در زمینه کارهای بندری کشور ما صورت می گیرد اما روند حمل و نقل و تجارت دریایی کشور در همه بنادر کاملاً فعال و در حال انجام می باشد.
وی اشاره کرد: فعالیت ها و پروژه های توسعه ای در بنادر کشور نیز با قوت به پیش می روند و عمدتاً در قالب برنامه زمان بندی صورت گرفته در حال اجرا هستند و بواسطه این سرمایه گذاری ها ظرفیت های جدید در بنادر کشور ایجاد خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: قسمتی از این سرمایه گذاری ها توسط سازمان بنادر و دریانوردی برای ایجاد زیربناها و زیرساخت های بندری انجام شده و بخش قابل توجهی از آن نیز سرمایه گذاری بخش خصوصی در امتداد ایجاد روبناها و تجهیزات بندری است.
راستاد تصریح کرد: امیدواریم تعداد قابل توجهی از این پروژه ها تا آخر سال جاری به بهره برداری برسند.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با همراهی مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از بخشهای عمرانی، نفتی و سرمایه گذاری بندر شهید رجایی همچون روند راه اندازی ساختمان مرجع دریایی، پایانه کانتینری و روند تخلیه و بارگیری کالا در بزرگترین بندر تجاری کشور بازدید نمود.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه جهت بررسی روند ارائه خدمات در بندر امام خمینی (ره)، استان هرمزگان را به مقصد خوزستان ترک کرد.


منبع:

1399/07/28
16:08:56
5.0 از 5
1499
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان