استاندار هرمزگان خبرداد:

شروع به كار تالارهای پذیرایی هرمزگان با یك چهارم ظرفیت

شروع به كار تالارهای پذیرایی هرمزگان با یك چهارم ظرفیت به گزارش فراز برج هرمزگان استاندار هرمزگان افزایش آمار مبتلایان به كرونا در استان را نگران كننده توصیف كرد و اظهار داشت: اگر این روند ادامه پیدا كند و مردم به سفارش های بهداشتی توجه نكنند، تعداد بیماران بستری و فوتی ناشی از كرونا طی هفته های آتی افزایش پیدا خواهدنمود و به شرایط حاد دوماه گذشته و وضعیت قرمز برخواهیم گشت.فریدون همتی بامداد امروز (۲۸ مهرماه) در جمع خبرنگاران، با اعلان اینکه بررسی روند مبتلاشدن و بستری افراد مبتلا به کرونا طی هفته گذشته نشان میدهد آمار مبتلایان نسبت به هفته پیش از آن نگران کننده و افزایش محسوسی داشته است، اظهار داشت: اگر این روند ادامه پیدا کند و مردم به سفارش های بهداشتی توجه نکنند، تعداد بیماران بستری و فوتی ناشی از کرونا طی هفته های آتی افزایش پیدا خواهدنمود و به شرایط حاد دوماه گذشته و وضعیت قرمز برخواهیم گشت.

وی ضمن سفارش به شهروندان برای رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی، اضافه کرد: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی و استقاده از ماسک در بین شهروندان قبل از این ۸۰ درصد بود که حالا این آمار به ۶۰ درصد کاهش پیدا کرده و با شرایط موجود باید منتظر شیوع و ابتلای بالای شهروندان به این بیماری باشیم.

استاندار هرمزگان، عدم حضور در محل های پرتراکم و پرجمعیت را یکی از عوامل مهم پیش گیری از این بیماری عنوان نمود و اظهار داشت: امروز برمبنای مصوبه ستاد استانی، بنا شد صنوف و بنگاه های اقتصادی که به مردم خدمات می دهند و نسبت به رعایت پروتکل ها از طرف صاحبان بنگاه ها و صنوف و کسانی که خدمات را دریافت می کنند حساسیت لازم وجود ندارد، بازرسان به همراه نماینده تعزیرات در محل حاضر و بنکاه صنفی متخلف را جریمه خواهند کرد.

همتی اظهار داشت: این جرایم قابل توجه و بازدارنده خواهد بود چونکه صاحبان مشاغل و بنگاه ها موظف به رعایت پروتکل ها و الزام خدمات گیرندگان به استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی هستند.

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای استان همین طور از بازگشایی تالارهای پذیرایی آگاهی داد و اظهار داشت: باتوجه به شروع ماه مبارک ربیع الاول، بنا به مصوبه ستاد، مقرر شد تالارهای پذیرایی با یک چهارم ظرفیت با حضور نماینده بهداشت، به صورت کنترل شده و حذف برخی روش ها و سنت هایی که قبلا وجود داشته، مبادرت به برگزاری مراسمات کنند.

همتی بیان کرد: فرمانداران باید نظارت جدی بر این بخش داشته باشند و اگر در گزارش ها به این نتیجه برسیم تالاری الزامات قانونی ستاد کرونا را رعایت نکرده است، برای مدت طولانی اجازه برگزاری مراسم به آن مرکز داده نخواهد شد.

وی همین طور عنوان کرد: اگر سازمان یا اداره ای مراجعان زیادی دارد و هنوز پیش بینی های لازم را برای خدمات رسانی و باتوجه به تجارب هشت ماهه نکرده و از ارائه خدمات امتناع کند، به صورت جدی با آنها برخورد خواهیم کرد.

استاندار هرمزگان با اعلان اینکه امکانات درمانی و نیروی انسانی حوزه بهداشت و درمان در استان باتوجه به شیوع ویروس کرونا محدود است، اظهار داشت: امکانات استان در حد معمول امکان ارائه سرویس دارد و اگر به شرایط دوماه پیش برگردیم شرایط بسیار سختی هم برای مردم و هم برای کادر پزشکی به وجود خواهد آمد.

همتی در آخر بار دیگر ضمن درخواست از شهروندان برای رعایت پروتکل های بهداشتی و خصوصاً استفاده از ماسک، اظهار داشت: از یکایک مردم می خواهیم معلم و مبلّغ این شویم که هم به دیگران دراین زمینه تذکر دهیم و هم خودمان سفارش های پزشکی را به خصوص در مکان های عمومی رعایت نماییم.

منبع:

1399/07/28
20:01:12
5.0 از 5
1664
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان