رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری بندرعباس:

حق نوار مرزی پرستاران هرمزگان اعمال شود

حق نوار مرزی پرستاران هرمزگان اعمال شود فراز برج: هرمزگان رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری بندرعباس و توابع از برگزاری نشست مشترك اعضای هیئت های مدیره نظام پرستاری بندرعباس، میناب، بندرلنگه و توابع با رئیس دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان و نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی آگاهی داد.ندا سلطانی شاه آبادی در این خصوص به ایسنا، اظهار داشت: در این جلسه که در سالن اجتماعات کوثر دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار شد، مشکلات و مطالبات جامعه پرستاری استان در حضور محمد آشوری، نماینده مردم هرمزگان در خانه ملت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی عنوان شد.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری بندرعباس با اشاره به مطالبات پرستاران و موارد مطروحه در این جلسه اشاره کرد: برقراری حق نوار مرزی، پیشنهاد تخصیص ردیف بودجه اعتباری ویژه پرستاران به مجلس، پیگیری اجرای قانون تعرفه گذاری که از سال ۸۶ در مجلس به تصویب رسیده و به دلیلهای مختلف هنوز اجرائی نشده است و موضوع استخدام پرسنل شرکتی شاغل در بخش های درمانی عنوان شد.

سلطانی شاه آبادی بیان کرد: همین طور مشکل اسکان پرستاران شاغل در بشاگرد و نبود خوابگاه یا پانسیون مناسب در این منطقه که از دلیلهای اصلی عدم ماندگاری نیروهای پرستار در شرق استان است، بازنشستگی قبل از موعد پرستاران، عدم اجرای قانون ارتقاء راندمان در بیمارستانهای (تامین اجتماعی، خصوصی و نظامی) و برقراری ۵۰ درصد فوق العاده ویژه پرستاران از دیگر مطالبات پرستاران استان در این نشست بود.

همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: پرستاران بعنوان پیشگامان و مبارزان خط مقدم مقابله با کرونا در شرایط سخت جان خودرا در طبق اخلاص می گذارند و برای نجات جان بیماران تلاش می کنند تا در این روزهای سخت مرحمی بر آلام بیمارن باشند.

دکتر حسین فرشیدی با اشاره به وضعیت بیماری کووید ۱۹، شرایط اپیدمی کرونا در استان را وابسته به رعایت پروتکل های بهداشتی توسط شهروندان دانست و عنوان کرد: در صورت کاهش استفاده از ماسک و عدم رعایت فاصله گذاری با موج شدید تری نسبت به ماه های گذشته مواجه خواهیم بود.

وی خواسته ها و مطالبات کادر پرستاری را به حق دانست و اظهار نمود: زحمات و کوشش های پرستاران خصوصاً در شرایط بیماری کووید ۱۹ بر هیچ کس پوشیده نیست، امیدواریم بتوانیم مسائل و مشکلات این حوزه را به حداقل ممکن برسانیم.

منبع:

1399/08/02
20:42:08
5.0 از 5
1423
تگهای خبر: بندر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان