معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی:

ساخت بزرگترین شناور جمع آوری آلودگی نفتی درمراحل پایانی قرار دارد

ساخت بزرگترین شناور جمع آوری آلودگی نفتی درمراحل پایانی قرار دارد به گزارش فراز برج معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی از مراحل پایانی ساخت بزرگترین شناور جمع آوری آلودگی نفتی اطلاع داد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، محمد رضا اله یار که به منظور بازدید و بررسی روند پروژه های بندر شهید رجایی به هرمزگان سفر کرده بود اظهار داشت: در مجموع ۸ پروژه تحت عنوان پروژه های سال جهش تولید برای سازمان بنادر و دریانوردی تعریف شده که راه اندازی سه پست اسکله نفتی و فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی جزء پروژه هایی بشمار می آید که از پیچیدگی فنی خاصی برخوردار می باشند.
عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: بعضی از این پروژه ها در حوزهای عمرانی و زیرساختی بنادر به منظور افزایش توانمندی بنادر برای پذیرش شناور خاص یا با ظرفیت بیشتر درحال انجام است و تعداد دیگر جهت تأمین شناورهای مورد نیاز درحوزهای خدمات دریایی و همینطور رعایت قوانین و الزامات ایمنی و زیست محیطی به انجام می رسد.
معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: علیرغم مشکلات و موانع متاثر از اپیدمی ویروس کرونا و تحریم های ظالمانه خوشبختانه کلیه پروژه ها با همت والای متخصصان داخلی، هم افزایی و هماهنگی آحاد مختلف سازمانی و مجموعه های مرتبط در حال پیشرفت است.
اله یار با اشاره به اینکه بعضی از این پروژها در ماه گذشته با حضور معاون اول رئیس جمهور در بندر شهید رجایی مورد بهره برداری قرارگرفت اظهارداشت: تعداد دیگری از این طرح ها نظیر شناور بزرگ جمع آوری آلودگی نفتیORV که امروز مورد بازدید قرار گرفت مراحل پایانی ساخت خویش را سپری می کند.
وی اضافه کرد: برپایه برنامه زمان بندی این شناورطی ماه های آینده و بخشهایی از دو پروژه فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی و اسکله نفتی این بندر ان شاالله تا آخر سال مورد بهره برداری قرار می گیرد.
این مقام مسئول بخش دیگری از سیاست تبیین شده در سازمان بنادر و دریانوردی را که به شکل مستقیم با جهش تولید در ارتباط می باشد را تأمین شناورها جدید و الحاق آن به چرخه خدمات در شناورسازی های داخلی عنوان نمود و اظهار داشت: قرارداد ساخت ۱۱ فروند شناور با شرکت های داخلی تابحال منعقد شده که فرآیند ساخت این شناورها آغاز و برخی از آنها با ۳۰ درصد پیشرفت در حال ساخت است.
اله یار به تعهد سازمان بنادر و دریانوردی پیرامون سفارش ساخت ۸۳ فروند شناور اشاره ای داشت و بیان نمود: از این تعداد بخش اعظمی در مرحله فرآیند انجام مناقصه و بخش دیگر در مرحله طراحی هستند.
وی اضافه کرد: مفتخریم که اعلام نماییم چه در بعد طراحی و چه از منظر فرآیند ساخت این تجهیزات در داخل کشور و با اتکاء به توان متخصصان مبرز ایرانی در حال انجام می باشد.
اله یار یکی از وظایف معاونت مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی را کمک به آماده به کاری هرچه بیشتر تجهیزات دریایی، بندری، الکترونیکی و مخابراتی مورد نیاز بنادر عنوان نمود.
وی افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته در تعمیرگاه دریایی بندر شهید رجایی و دیگر بنادرکشور این امکان فراهم شده که شناورهای که نیازمند تعمیرات جزیی هستند درکمترین زمان ممکن و در نزدیکترین بندر برخوردار رفع عیب شده و به چرخه فعالیت باز گردند.
معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: ارتقاء خدمات و افزایش درصد آماده به کاری شناورها مستلزم آن است که بتوانیم از همه ظرفیت ها محیطی و نیروی متخصص استفاده کنیم که بحمداله با سرمایه گذاری های صورت گرفته امکان رفع نقصها فنی و تعمیرات اداواری و مختصر شناورها با کاربری های مختلف در بنادر فراهم گشته است.

1399/08/09
14:01:18
5.0 از 5
1436
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان