كرونا همچنان رو به صعود

كرونا همچنان رو به صعود به گزارش فراز برج سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینكه روند بیماری هچمنان در كشور در حال صعود است، اظهار داشت: استان های یزد، خراسان جنوبی و آذربایجان غربی بیشترین میزان بروز مرگ و میر كرونا طی هفته گذشته را داشتند.


به گزارش فراز برج به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، اظهار داشت: نمودار موارد مبتلا شدن و بستری روزانه در کشور متاسفانه همچنان در حال صعود است و هم اکنون به بالاترین میزان خود از زمان شیوع بیماری رسیده است. میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری در هفته گذشته حدود ۲۳ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت گزارش شده است و متاسفانه شاهد افزایش نسبی این شاخص نسبت به هفته ماقبل آن هستیم.

وی اضافه کرد: بیشترین میزان بروز موارد مثبت بستری در هفته گذشته به ترتیب در استان های یزد، سمنان، خراسان جنوبی و ایلام گزارش شده است که میانگین بروز در استان های یاد شده با اختلاف قابل توجهی بالاتر از میانگین کشوری است.

لاری افزود: میانگین هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور در هفته گذشته حدود ۳۶ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز در ارتباط با استان های یزد، خراسان جنوبی و آذربایجان غربی است.

وی در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه هفته گذشته با افزایش تست های تشخیصی شاهد بالاترین میزان شناسایی موارد سرپایی مثبت در کشور بودیم که این امر نیازمند تداوم و تقویت بیشتر است. امروز بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند ایستادگی و رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از رفتار اجتماعی خطرآفرین هستیم.

سخنگوی وزارت بهداشت در خاتمه اظهار نمود: امیدواریم با نهادینه شدن حس مسئولیت پذیری اجتماعی در مردم کشورمان و همینطور تقویت و تداوم همکاری بین دستگاهی بوجود آمده در اعمال محدودیت ها و حسن نظارت بر اجرای صحیح آن توسط نهادهای متولی، شاهد توقف روند روبه رشد بیماری در کشور باشیم.
منبع:

1399/08/18
13:44:52
5.0 از 5
1080
تگهای خبر: دستگاه , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان