كشف بیش از 20 تن موادمخدر در كشور در دهه نخست آبان ماه

كشف بیش از 20 تن موادمخدر در كشور در دهه نخست آبان ماه فراز برج: معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از كشف بیش از 20 تن موادمخدر در كشور در بازه زمانی یكم تا نهم آبان ماه آگاهی داد.


به گزارش فراز برج به نقل از ایسنا، ناصر اصلانی اظهار داشت: مجموع کشفیات این بازه زمانی ۲۰ هزار و ۴۰۷ کیلوگرم است که در مقایسه با زمان مشابه سال قبل (۲۲ هزار و ۹۳۱ کیلوگرم) حدود ۱۱درصد کاهش دارد.
وی ادامه داد: ۱۵ هزار و ۷۴ کیلوگرم از مجموع کشفیات، مربوط به ماده مخدر تریاک بوده است که ۷۴ درصد کشفیات را به خود اختصاص می دهد.
معاون دبیرکل ستاد بیان کرد: همین طور از این مقدار ۴۵۳ کیلوگرم گراس، ۲۸۵۲ کیلوگرم حشیش، ۱۲۶ کیلوگرم هروئین، ۱۰۰ کیلوگرم شیشه، ۶۳۴ کیلوگرم مرفین و ۱۱۶۸ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.
اصلانی گفت: طی این مدت، ۶۸۷۴ متهم در رابطه با جرایم موادمخدر و خصوصاً در طرح های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده اند که از این تعداد ۴۱۷۳ نفر به بهتان قاچاق و توزیع موادمخدر و ۲۶۱۱ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند. همین طور در بین دستگیرشدگان، ۹۰ نفر از شهروندان خارجی بودند.
وی با اعلان اینکه بیش از ۸۱ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است، گفت: بیشترین حجم کشفیات با ۴۶۲۰ کیلوگرم مربوط به استان کرمان است که معادل ۲۳ درصد کشفیات کشور است و سیستان و بلوچستان با ۳۹۸۱ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۳۱۳۰ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۷۴۱ کیلوگرم، اصفهان با ۱۵۴۵ کیلوگرم، یزد با ۸۲۴ کیلوگرم و فارس ۷۶۵ کیلوگرم به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.
معاون دبیرکل ستاد اضافه کرد: سهم کشفیات پنج استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۵ درصد از کشفیات کشور است.
به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر اصلانی اظهار نمود: طی این مدت ۴۷۰ دستگاه خودرو و ۱۳ قبضه سلاح توقیف شد و همین طور ۵۷ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۳۵ درصد انتظامی بوده است.
منبع:

1399/08/20
12:14:33
5.0 از 5
1266
تگهای خبر: دستگاه , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان