مدیر مركز خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری بندرعباس:

كرونا برنامه های شهر خلاق را مختل كرده است

كرونا برنامه های شهر خلاق را مختل كرده است هرمزگان مدیر مركز خلاقیت و تكنولوژی های جدید شهرداری بندرعباس اظهار داشت: از طرح های خلاقانه و قابل اجرا در حوزه صنایع دستی و آیین های سنتی بندرعباس حمایت می شود.احمد پایدار بامداد امروز (۲۲آبان ماه) در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به اینکه ویروس کرونا بعضی از برنامه ها و فعالیتهای مرکز خلاقیت را مختل کرده است، اظهار نمود: از آغاز فعالیت مرکز خلاقیت و تکنولوژی های جدید شهرداری بندرعباس، راهبرد ما بر پایه آموزش، نمایش و فروش صنایع دستی بندرعباس استوار بوده است.
وی با تکیه بر ساخت صنایع دستی با ارائه آموزش های لازم، اضافه کرد: برنامه پیشبینی شده این است که بعد از آموزش، تولیدات در مکانی مناسب نمایش داده شود تا این محصولات فاخر به مرحله فروش برسد.
به قول پایدار، در شهرداری بندرعباس تلاش بر این است تا هر آنچه برای ترویج صنایع دستی و آیین های سنتی بندر
عباس لازم است، مورد حمایت و پشتیبانی قرار بگیرد.
مدیر مرکز خلاقیت و تکنولوژی های جدید شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: در حوزه صنایع دستی بندرعباس بیشتر از ۸۰۰۰ کارآفرین مشغول به فعالیت هستند و سهمی در خلاقیت و توسعه این حوزه دارند.
وی اظهار داشت: ۹۰ درصد این افراد را بانوان می سازند که سهمی به سزا در اقتصاد خانواده ها و رونق کسب و کار ایفا می کنند.
پایدار افزود: برنامه هایی که بر پایه آموزش، نمایش و فروش در دست اقدام قرار گرفته، شامل تولیدات سفالی، صنایع پارچه ای، تزئینات لباس، صنایع چوب، صنایع دستی دریایی و صنایع دستی آیینی است.
به قول مدیر مرکز خلاقیت و نوآوری های نوین شهرداری بندرعباس، برای فروش صنایع دستی در داخل و خارج از کشور، راه اندازی بازار مجازی صنایع دستی در دستور کار شهرداری است.
ایشان در ادامه با اشاره به اینکه راه اندازی سه مرکز برای آموزش، نمایش و فروش صنایع دستی بندرعباس در مناطق سه گانه شهرداری در دستور کار قرار دارد، اظهار نمود: استفاده از فضای مجازی در گسترش هر چه بیشتر صنایع دستی و هنرهای بومی جزو دیگر برنامه های مرکز خلاقیت شهرداری بندرعباس است.
مدیر مرکز خلاقیت و تکنولوژی های جدید شهرداری بندرعباس در تشریح سایر اقدامات و برنامه های در حال پیگیری این مرکز، خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا نمادواره هایی با مبحث صنایع دستی و آیین های سنتی، زینت بخش میادین، معابر و بلوارها باشد.
پایدار اظهار داشت: هم اندیشی با کارآفرینان، صاحبان حرف و مشاغل، صنعت گران، کارشناسان، دانشگاهیان، بخش خصوصی و دستگاههای اجرایی از دیگر برنامه های مرکز خلاقیت برای توسعه صنایع دستی و آیین های سنتی بندرعباس است.1399/08/22
20:19:23
5.0 از 5
1430
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بندر , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان