اولین پایگاه اورژانس ۱۱۵ بانوان هرمزگان شروع به كار كرد

اولین پایگاه اورژانس ۱۱۵ بانوان هرمزگان شروع به كار كرد هرمزگان رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان هرمزگان اظهار داشت: اولین پایگاه اورژانس ۱۱۵ بانوان هرمزگان در بندرعباس شروع به كار كرد.دکتر حسین فرشیدی در مراسم شروع به کار این پایگاه اورژانس، اضافه کرد: با عنایت به این که نیمی از جمعیت استان را بانوان می سازند، نبود پایگاه اورژانس بانوان در بعضی موارد در عرضه خدمات مشکلاتی ایجاد می کرد.

وی اظهار نمود: این پایگاه با ۹ نفر نیرو به بانوان خدمات عرضه می دهد و در صورت کسب تجربه موفق در این حوزه در دیگر شهرستان های استان هم توسعه پیدا می کند.

حسین فرشیدی بیان نمود: تکنسین های اورژانس خانم که در واقع پرستارانی آموزش دیده در چارچوب تکنسین اورژانس هستند در شرایطی که احتیاج به حضور بانوان در سوانح و حوادث باشد بر بالین مصدومان و بیماران حضور خواهد یافت.

وی ضمن اشاره به اینکه عرضه خدمات اورژانسی به بیماران توسط پایگاهای اورژانس که تکنسین های آقا مشغول به فعالیت هستند صورت می گیرد، اظهار داشت: برای رفاه حال بانوانی که شاید در هنگام سوانح و حوادث مشکلاتی داشته باشند و احتیاج به حضور خانم باشد در مأموریت های اورژانس از حضور تکنسین های خانم هم استفاده خواهد شد.

وی افزود: با راه اندازی این پایگاه خدمات اورژانسی عموما ویژه بانوان که احتیاج به عرضه برخی اقدامات ویژه خانم ها و مداخلات پزشکی از طرف این تیم باشد استفاده می شود.

فرشیدی بیان نمود: راه اندازی این پایگاه در گام نخست از بندرعباس شروع شده و تجربه بندرعباس اگر تجربه موفقی بود به سایر شهرستانها منتقل خواهد شد و شاهد راه اندازی پایگاههای اورژانس بانوان در سایر نقاط استان هم خواهیم بود.
1399/08/26
14:41:02
5.0 از 5
1383
تگهای خبر: آموزش , بندر , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان