وزیر راه خبر داد

رسوب 4 میلیون تن كالای اساسی و 450 هزار تن روغن خوراكی در بنادر

رسوب 4 میلیون تن كالای اساسی و 450 هزار تن روغن خوراكی در بنادر به گزارش فراز برج وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینكه 450 هزار تن روغن خوراكی در بنادر وجود دارد، اظهار داشت: موجودی كالاهای اساسی در بنادر كشور 4 میلیون تن است.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، محمد اسلامی امروز (سه شنبه ۴ آذر)، در حاشیه مراسم الحاق ۷۰ دستگاه ناوگان جدید به شبکه ریلی کشور در جمع خبرنگاران درباره انتقال واگن پارس به شرکت مپنا اظهار داشت: حدود ۵ سال از این مساله می گذرد مسائلی بین سازمان خصوصی سازی، ایمیدرو و وزارت دفاع وجود داشت و در وضعیت کنونی به نقطه انتهایی رسیده است، کار در پروسه حقوقی و مالی دنبال شده و تلاش می کنم موانع آنرا رفع کنم.
وزیر راه و شهرسازی درباره رسوب کالا در گمرکات اظهار داشت: امروز بنادر ما ۲۴۰ میلیون تن ظرفیت دارد که این رقم سال قبل ۱۷۳ میلیون تن بود در واقع ماهانه حدود ۱۵ میلیون تن بار داریم و هفته ای ۱۰ میلیون تن بار در جاده ها جابه جا می شود.
اسلامی اضافه کرد: امروز ۱۳ میلیون تن بار در بنادر وجود دارد که از ظرفیت یک ماه بنادر هم کمتر است. رسوب کالا ابعاد مختلفی دارد، اما حالا ۴۵۰ هزار تن روغن خوراکی در بنادر وجود داشته و مشکلی از نظر تامین روغن خوراکی مردم نداریم.
وزیر راه و شهرسازی افزود: قسمتی از بار هم روی شناور است که به سبب آماده نبودن اسناد و اعتبارات اسنادی، کشتی پهلوگیری نمی کند که وزارت صمت، وزارت جهاد و دیگر نهادهای متولی در این زمینه پیگیری داشته اند.
اسلامی گفت: هم اکنون ۴ میلیون تن کالای اساسی در بنادر داریم که بخشی در انبارها و بخشی هم در لنگرگاه در حال تخلیه و بارگیری است.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: آنچه سازمان بنادر اعلام نمود این بود که برخی انبارهای ما که کالای اساسی در آن است، تکمیل شده و باید سریع تر تخلیه شود که ضرورت دارد وزارت صنعت در این عرصه پیگیری های لازم را داشته باشد.
وی اشاره کرد: طبق دستور رئیس جمهوری از دو هفته گذشته، تخلیه انبارها سرعت گرفته است.


منبع:

1399/09/05
13:17:11
5.0 از 5
1534
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان