رییس انجمن مددكاران اجتماعی ایران تاكید كرد

پرهیز از كالایی شدن خدمات معلولان

پرهیز از كالایی شدن خدمات معلولان رئیس انجمن مددكاران اجتماعی ایران در پیامی به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت بر ˮ ضرورت ارتقاء شاخصهای رفاه و سلامت اجتماعی و روانیˮ تاكید نمود.


به گزارش فراز برج به نقل از ایسنا، سید حسن موسوی چلک در این پیام آورده است: نام گذاری ایام به مناسبت های خاص فرصتی است تا ضمن سپاسگزاری از افراد مرتبط، دیدگاه های در رابطه با این مناسبت ها هم مطرح شود. یکی از این روزها، "روز جهانی افراد دارای معلولیت" است.
ایشان در ادامه این پیام ضمن گرامی داشت این روز، به توجه بیشتر از پیش به سطوح مختلف جلوگیری از معلولیت ها با اولویت پیشگیری سطح اول بیشتر از پیش با هدف کاهش معلولیت ها، سنجش مستمر شاخصهای رفاه اجتماعی و سلامت اجتماعی در جمعیت دارای معلولیت، ضرورت توسعه ورزش همگانی و دسترس پذیر کردن امکانات ورزشی در تمام نقاط کشور برای افراد دارای معلولیت، پرهیز از "کالایی کردن خدمات" به افراد دارای معلولیت، عملیاتی کردن مفاد اسناد و قوانین در رابطه با حقوق عمومی و اختصاصی افراد دارای معلولیت و تسهیل دسترسی همه افراد دارای معلولیت در همه جای کشور به خدمات تخصصی مورد نیاز اشاره نمود.
او همینطور در ادامه به عزم جدی برای دسترس پذیر کردن تمام محیط های عمومی بدون وابستگی برای این افراد، استفاده از ظرفیت سازمان های غیر دولتی و انجمن های مرتبط در سیاستگذاری و نظارت، تسهیل دسترسی این افراد به فن آوری های نوین و تکنولوژی های ارتباطی و...، استفاده از فضای مجازی و فن آوری های نوین برای ارائه خدماتی که از این طریق امکان پذیر است، تقویت نظارت بر عملکرد دستگاههای مرتبط و پاسخگو کردن آنها در قبال وظایف قانونی و توجه به مراقبت از مراقبین و ارائه کنندگان خدمات توسط دستگاههای مسوول و خانواده های افراد دارای معلولیت اشاره نمود.
منبع:

1399/09/13
19:55:38
5.0 از 5
1479
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , كالا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان