بررسی رخدادهای لرزه ای در هفته گذشته؛

وقوع زلزله 4 و شش دهم ریشتری در بستك هرمزگان

وقوع زلزله 4 و شش دهم ریشتری در بستك هرمزگان فراز برج: بزرگترین زمین لرزه هفته گذشته در بستک استان هرمزگان با بزرگای 4.6 رخ داد، ضمن آنکه در استان کرمان 5 زلزله از بزرگای 2.9 تا 3.4 به ثبت رسید.


به گزارش فراز برج به نقل از ایسنا، در هفته گذشته استان هرمزگان با زلزله ۴.۶ لرزید و بهبهان استان خوزستان نیز زلزله ای به بزرگای ۳.۴ و سیرچ استان کرمان زمین لرزه ای به بزرگای ۳.۴ را تجربه کردند. جزئیات زلزله های هفته گذشته به این شرح است:
شنبه ۸ آذر
در هجدک استان کرمان زلزله ۲.۹، کامیاران استان کردستان زلزله ۲.۸ و کیاسر استان مازندران زلزله ۲.۹ به ثبت رسید.
در قصرشیرین استان کرمانشاه زلزله ۳.۲ رخ داد که رومرکز آن در ۱۱ کیلومتری قصر شیرین و ۱۶ کیلومتری خانقین عراق بوده است.
یکشنبه ۹ آذر
در مرزن آبان استان مازندران زلزله ۲.۵، فریمان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۹، سردشت استان خوزستان زلزله ۲.۶ و نوشهر استان مازندران زلزله ۲.۶ رخ داد.
سیرچ استان کرمان با زمین لرزه ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۷ کیلومتری سیرچ، ۳۰ کیلومتری شهداد و ۳۰ کیلومتری ماهان گزارش شد.
بستک استان هرمزگان زمین لرزه ای با بزرگای ۴.۶ در عمق ۱۶ کیلومتری را تجربه نمود و کانون آن در ۲۷ کیلومتری بستک استان هرمزگان و ۳۱ کیلومتری عمادده و ۳۶ کیلومتری گراش استان فارس به ثبت رسید.
بهبهان استان خوزستان نیز زلزله ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۱۱ کیلومتری را تجربه نمود و کانون آن در ۱۴ کیلومتری بهبهان و ۲۷ کیلومتری آغاجاری استان خوزستان و ۲۸ کیلومتری لیکک استان کهگیلویه وبویر احمد بوده است. زلزله های ۲.۹ و ۲.۷ از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه است.
دوشنبه ۱۰ آذر
در راین استان کرمان زلزله ۲.۹ به ثبت رسید.
سه شنبه ۱۱ آذر
در مجن استان سمنان زلزله ۲.۹، کوخرد استان هرمزگان زلزله ۲.۸، هجدک استان کرمان زلزله ۲.۹، سفیدآبه استان سیستان و بلوچستان زلزله ۲.۹ و در سمنان استان سمنان زلزله ۲.۷ به ثبت رسید.
اوز استان فارس با زمینلرزه ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۲ کیلومتری اوز، ۲۹ کیلومتری گراش و ۳۰ کیلومتری بنارویه این استان گزارش شد.
چهارشنبه ۱۲ آذر
تازه آباد استان کرمانشاه زلزله ۲.۸، سفیدآبه استان سیستان و بلوچستان زلزله ۲.۹، اشترینان استان لرستان زلزله ۲.۶ و مراوه تپه استان گلستان زلزله ۲.۵ را تجربه کردند.
پنج شنبه ۱۳ آذر
در لیکک استان کهگیلویه وبویراحمد زلزله ۲.۵ رخ داد.
جمعه ۱۴ آذر
در لیکک استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله ۲.۵، بستک استان هرمزگان زلزله ۲.۹، سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۶ و عنبرآباد استان کرمان زلزله ۲.۹ به ثبت رسید.
در چقابل استان لرستان زمین لرزه ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۷ کیلومتری چقابل و ۱۷ کیلومتری پلدختر استان لرستان و ۲۳ کیلومتری دره شهر استان ایلام بوده است.
منبع:

1399/09/15
13:38:14
5.0 از 5
1190
تگهای خبر: زمین لرزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان