مدیرعامل كشتیرانی ایران:

تردد كشتی ها در راه بندرچابهار تسریع و تسهیل می شود

تردد كشتی ها در راه بندرچابهار تسریع و تسهیل می شود به گزارش فراز برج مدیرعامل کشتیرانی ایران اظهار داشت: تردد کشتی ها در راه بندر چابهار تسریع و تسهیل می شود تا بتوان بیشتر از این بندر راهبردی جهت توسعه و آبادانی سیستان و بلوچستان بهره گرفت.



به گزارش فراز برج به نقل از پایگاه خبری اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، محمدرضا مدرس خیابانی روز شنبه بعد از بازدید از بندر چابهار و در نشست تشریح قابلیت ها و ظرفیت های بندر چابهار عنوان کرد: با عنایت به تکلیفی که از جانب رهبر معظم انقلاب ابلاغ گردیده، اقدامات لازم به منظور تسریع و تسهیل تردد خطوط کشتیرانی در راه بندر چابهار در دست انجام است.
وی تصریح کرد: عزممان جزم است تا بتوانیم به توسعه بندر چابهار و منطقه کمک نماییم، مأموریت داریم تا بتوانیم در نقاطی که سبب شده کار برای رونق منطقه و حضور کشتیرانی به کندی پیش برود، مشکلات مرتفع و همراهی مان را بیشتر نماییم.
مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر پیگیری های جدی این شرکت به منظور رونق منطقه، اضافه کرد: این حضورها سبب می شود بروکراسی ها به حداقل برسد و نقاطی که سبب شده کار گره خورده رفع گردد که با عنایت به تخفیفاتی که در بندر چابهار برای صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی عرضه می شود برای رونق تردد کشتی ها برنامه مناسبی طراحی شود.
وی بیان نمود: هدف این است که هزینه حمل کالا در این بندر کاهش و درآمدها افزایش یابد. با عنایت به این مهم به منظور تسریع و تسهیل تردد کشتی ها در راه بندر چابهار همه بروکراسی ها حل و فصل می شود تا هم رضایت مشتری افزایش یابد و هم بازار پسکرانه گسترش یابد.
مدرس خیابانی با اشاره به اینکه باید درآمد منطقه را به سمت ایران جذب نماییم تا بهره مندی کشور از این سهم لجستیک حاصل شود، ابراز امیداوری کرد که بتوانیم مسیر جنوب – شمال و شرق – غرب را با کریدوری که ترسیم شده در برنامه زمانبندی منطقه ای رونق دهیم و این نگاه راهبردی را عملیاتی نماییم که البته ایجاد و توسعه زیرساخت هایی نظیر راه آهن و جاده ضرورتی انکارناپذیر و مؤثر در پیشرفت منطقه است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان هم ضمن اشاره به تجهیزات مدرن و زیرساخت های بی نظیر بندر چابهار اظهار داشت: با عنایت به اقدامات توسعه ای انجام شده در بخش زیرساخت ها و تجهیزات بندر چابهار، هیچ محدودیتی برای پذیرش هر نوع کشتی و کالا در این بندر استراتژیک وجود ندارد.
بهروز آقایی افزود: همینطور تخفیفاتی ویژه برای صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی بعنوان مشوق در بندر چابهار در نظر گرفته ایم که رغبت قبل از پیش آنها را جهت استفاده از ظرفیت های این بندر بزرگ اقیانوسی به دنبال داشته است.


منبع:

1399/09/23
14:05:31
5.0 از 5
1417
تگهای خبر: بندر , تجهیزات , راه آهن , رونق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان