آخوندی؛

عادی شدن پروازها دو تا سه روز زمان می برد، مشكل فقدان دید خلبان

عادی شدن پروازها دو تا سه روز زمان می برد، مشكل فقدان دید خلبان فراز برج: وزیر راه و شهر سازی اظهار داشت: پروازها در فرودگاه های مهرآباد و امام خمینی از سر گرفته شده است اما بازگشت این فرودگاه ها به شرایط عادی دو، سه روز زمان می برد.


به گزارش فراز برج به نقل از صدا و سیما، عباس آخوندی در گفتگوی ویژه خبری با اشاره به اینكه روزانه از فرودگاه مهرآباد ۴۳۰ پرواز و از فرودگاه امام خمینی ۲۲۰ پرواز صورت می گرفت اضافه كرد: بعد از بارش برف و یخ زدگی این فرودگاه ها كه منجر به بروز اختلالاتی در پروازهای آنها شد، نشست و برخاست هواپیماها در آنها از دوشنبه از سرگرفته شد.

وی اضافه كرد: از ظهر دوشنبه ۸۰ پرواز نشست وبرخاست در فرودگاه مهرآباد انجام شد و ۲۰ پرواز هم در فرودگاه امام صورت گرفت.

وزیر راه وشهر سازی اضافه كرد: آنچه سبب بروز اختلال در پرواز هواپیماها در فرودگاه شد مشكل نبود دید مستقیم خلبان بود.

وی اضافه كرد: خلبان برای بلند شدن از باند هر فرودگاه نیاز به ۵۰۰ تا ۶۰۰ متر دید مستقیم دارد و برای نشستن هواپیما به ۸۰۰ متر دید مستقیم نیاز است در حالیكه این دید در فرودگاه مهرآباد به ۳۰۰ متر رسیده و در فرودگاه امام وضعیت بدتر بود.

آخوندی همینطور اظهار داشت: تمام جاده ها و مسیرهای شریانی اصلی كشور به جز آزاد راه تهران ساوه و جاده قدیم تهران - قم بازگشایی شده است.

وی اضافه كرد: با پیش آگاهی نیروها زیر مجموعه وزارت راه وشهرسازی آمادگی كامل برای بروز چنین وضعیتی را داشتیم و تمام امكاناتمان را به كارگرفتیم اما به هیچ وجه مدعی نیستیم كه هیچ مشكلی پیش نیامده است.

آخوندی اظهار داشت: برف اخیر نشان داد تهران و شهرهای بزرگ در حمل و نقل متكی به جاده است درحالی كه باید به سمت شهر سازی ریل پایه برویم.

وی افزود: نیازمند تولید یك شبكه ریلی كامل در تهران و شهرهای بزرگ هستیم.

وزیر راه و شهرسازی بااشاره به انتقادهای صورت گرفته به بخشنامه اخیرش در مورد پرداخت ها به سازمان های نظام مهندسی ساختمان اظهار داشت: این سازمان ها در سال قبل یك هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان گردش مالی داشتند كه بخشی از آن را در بانكها سپرده گذاری كردند و از این سپرده گذاری ۱۷۲ میلیارد تومان سود می گرفتند.

آخوندی اظهار داشت: این سازمان ها باید ۷۸۰ میلیارد تومان به مهندسان پرداخت می كردند درحالیكه ۷۳۴ میلیارد تومان در حساب آنها باقی مانده بود.

وی اضافه كرد: سازمان نظام مهندسی به اتكای بخشنامه دولتی از مردم پول می گرفت درحالیكه این سازمان سازمانی مردم نهاد است و درآمدهایش باید از حق عضویت اعضا و كمك های دولت تامین گردد.

او افزود: این بخشنامه كه با لغو بخشنامه ۱۳ سال پیش وزیر وقت صورت گرفت، به نفع مهندسان مالكان و به نفع عموم جامعه است.

وی بااشاره به صدور بخشنامه موسوم به تعارض منافع كه از ابتدای سال ۹۷ اجرایی می گردد اظهار داشت: برپایه این بخشنامه مهندسان ۹ دستگاه دولتی تا زمان خدمت در این دستگاه ها حق عرضه خدمات در بخش خصوصی را نخواهند داشت.

وزیرراه و شهرسازی با اشاره به تلاش ها این وزارتخانه برای رونق بازار مسكن اضافه كرد: ۳۳۰ هزار سپرده گذار بعنوان متقاضیان واقعی مسكن جهت استفاده از تسهیلات خرید مسكن ثبت نام كرده اند.

آخوندی اظهار داشت: به اعتقاد بیشتر كارشناسان بازار مسكن با عنایت به وجود ۲ و نیم میلیون خانه خالی در شهرها كه دو میلیون آن بعنوان خانه دوم است تامدت ها عرضه مازاد در بازار مسكن وجود دارد.

1396/11/10
17:19:12
5.0 از 5
4723
تگهای خبر: پرواز , شهرسازی , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان