معاون وزیر راه خبر داد؛

راه اندازی آزادراه چرمشهر - آبیك در مراحل پایانی

راه اندازی آزادراه چرمشهر - آبیك در مراحل پایانی به گزارش فراز برج معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: راه اندازی آزادراه چرمشهر - آبیک در مراحل پایانی خود قرار دارد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، خیرالله خادمی بامداد دوشنبه در جریان بازدید از روند پیشرفت کنارگذر شمالی کرج ضمن اشاره به اینکه امروز به دعوت استاندار البرز بازدید از کنارگذر شهر کرج صورت گرفت، اظهار نمود: مجموعه پروژه های حمل و نقل برون شهری در استان البرز و تهران در حال انجام می باشد که بر این اساس در آینده ای نزدیک تحولی در بحث حمل و نقل و برون شهری این دو مرکز بزرگ جمعیتی کشور ایجاد خواهد شد.
وی بیان نمود: آزادراه تهران - شمال یکی از پروژه های مهم کشور است که بخشی از آن در قطعه یک افتتاح شده و در قطعه دو با روند بسیار مناسبی در ۱۱۰ جبهه کاری در حال انجام می باشد و در یک برنامه زمان بندی در سال ۱۴۰۰ یک باند آنرا به بهره برداری می رسد.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: کنارگذر جنوبی استان البرز و تهران به طول ۱۵۸ کیلومتر از آبیک در غرب استان البرز شروع می شود و به چرمشهر در شرق استان تهران اتصال پیدا می کند که بعنوان یک پروژه بین استانی مراحل پایانی را طی می کند.
گره های ترافیکی البرز باز می شود
وی تصریح کرد: امیدواریم این پروژه تا آخر سال به پایان برسد تا مشکل بزرگی را از گلوگاه ترافیکی کرج و همینطور تهران رفع کند.
خادمی ضمن اشاره به بازدید از روند پیشرفت کنارگذر شمالی کرج اظهار نمود: این پروژه در ادامه پروژه آزادراه شهید همت که یک مسیر جدید ارتباطی بین تهران به کرج بود در حال راه اندازی است.
وی با اشاره به اینکه پارسال حدود ۱۵ کیلومتر از این آزادراه به بهره برداری رسید که حالا زیر بار ترافیک است، تصریح کرد: ادامه این محور به منظور دسترسی بهتر مردم کرج و هم برای عبور ترافیک از بخش شمالی شهر کرج با ساخت یک کنارگذر توسط شهرداری کرج تداوم می یابد که پروژه بسیار بزرگ و عظیمی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در این پروژه به واسطه پل های بزرگ در حال راه اندازی و همینطور ترانشه های که از قسمت شمالی شهر و بخشی از مناطق مسکونی عبور می کند، یک کار تلفیقی برون شهری و درون شهری بوجود آمده است.
تخصیص ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه دولتی به کنارگذر شمالی کرج
وی اضافه کرد: به علت اینکه شهرداری کرج مدیریت این پروژه عظیم را به عهده دارد احساس می شد دولت برای تسریع عملیات اجرای پروژه باید وارد عمل شود، بدین سان به دستور وزیر و با توافق سازمان برنامه و بودجه و شخص آقای نوبخت و موافقت دولت ۴۰۰ میلیارد تومان از منابع اعتباری به این پروژه تزریق و در اختیار شهرداری قرار گرفته است.
خادمی خاطرنشان کرد: امروز برنامه اجرایی برای هزینه کرد این ۴۰۰ میلیارد تومان ابلاغ و هم زمان تأمین اعتبار آن توسط شهرداری انجام شد تا بر این اساس به صورت مرحله ای از این پروژه بهره برداری نماییم.
وی با اشاره به اینکه گلوگاه اصلی این پروژه پلی است که روی رودخانه اصلی شهر کرج قرار دارد، بیان نمود: این مهم اولویت اول ما قرار گرفت، اولویت دوم اینکه ساخت بخشی از این مسیر به سمت غرب شهر کرج را انجام دهیم و در اولویت سوم بتوانیم تقاطع های غیرهم سطح که ارتباط شهر کرج را به این کنارگذر را برقرار می کند، تکمیل نماییم.
معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به اینکه پروژه حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، متذکر شد: با این برنامه ریزی مرحله ای بخش های آماده زودتر به بهره برداری می رسند و برای دو هفته آینده منابع مالی تنظیم می شود تا بر مبنای آن بتوانیم زمان بندی مناسبی برای پروژه داشته باشیم.


منبع:

1399/10/23
12:22:33
0.0 از 5
1218
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان