مقام مسئول بانكی:

پرداخت وام خرید مسكن در ۹ ماهه سال جاری ۵۰ درصد افزایش داشت

پرداخت وام خرید مسكن در ۹ ماهه سال جاری ۵۰ درصد افزایش داشت مدرعامل بانک تخصصی بخش مسکن اظهار داشت: ارزش کل تسهیلاتی که برای خرید خانه در ۹ ماهه اول سال جاری به افراد پرداخت شده ۵۰.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.به گزارش فراز برج به نقل از بانک عامل بخش مسکن، محمود شایان اعلام نمود: موفق شدیم طی ۹ ماهه اول سال جاری بیشتر از یک میلیون و ۴۷۰ هزار فقره انواع تسهیلات در بخش مسکن و ساختمان به متقاضیان پرداخت نماییم که ارزش کل این تسهیلات نزدیک به ۲۵ هزار و ۷۸۰ میلیارد تومان بوده است.
مدیرعامل بانک تخصصی بخش مسکن خاطرنشان کرد: میزان تسهیلات پرداخت شده از آغاز سالجاری تا آخر آذر ماه به لحاظ ارزش ریالی رشد ۴۳ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ از خود نشان داده است.
وی مهم ترین جز از سبد تسهیلات عرضه شده به مشتریان طی ۹ ماه اول سال جاری را تسهیلات ساخت مسکن معرفی نمود و اضافه کرد: در این زمان برای ساخت ۴۴ هزار و ۲۹۷ واحد مسکونی در شهرهای مختلف کشور تسهیلات مشارکت مدنی به میزان کل ۴ هزار و ۴۲۵ میلیارد تومان به سازندگان و تولیدکنندگان مسکن پرداخت گردید. تسهیلات ساخت پرداختی به لحاظ ارزش ریالی از رشد ۴۶.۷ درصدی برخوردار بوده است. بدین سان میزان رشد در پرداخت تسهیلات ساخت و ساز از میزان رشد کل تسهیلات بیشتر است و این مبین اهمیت بالای عرضه و تولید مسکن نزد بانک است.
مدیر عامل بانک از پرداخت ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات جعاله به متقاضیان این نوع تسهیلات اطلاع داد و اظهار داشت: طی ۹ ماهه اول سال جاری این تعداد تسهیلات به ارزش کل ۳ هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان به مشتریان پرداخت گردید.
به گفته شایان ارزش کل تسهیلاتی که برای خرید خانه در ۹ ماهه اول سال جاری به افراد پرداخت شده ۵۰.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.
ارقام در ارتباط با تأمین مالی متقاضیان خرید مسکن از جانب بانک مسکن در ۹ ماهه اول سال جاری مشخص می کند، به هر یک از متقاضیان به صورت میانگین ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

1399/11/02
15:49:57
0.0 از 5
1112
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان